رشد ۲ درصدی اهدای خون در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی
رشد ۲ درصدی اهدای خون در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی
مدیر کل انتقال خون البرز، خبر داد: تعداد1244نفر به پایگاههای انتقال خون مراجعه ، که از این تعداد 1051واحد خون ، پلاکت و پلاسما اهدا گردید، که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2  درصد افزایش داشته است.

به گزارش البرز فردا، به نقل از روابط عمومی انتقال خون البرز، محمد رضا مهدی زاده اظهار کرد: در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی جمع کثیری از مردم شریف و ایثارگر استان البرز  به رسم انساندوستی  با اهدای خون ، پلاسما و پلاکت قدم در راه نجات بیماران نیازمند به فرآورده های خونی نهادند
وی ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان از حضور عاشورایی  مردم نوع دوست استان البرز جهت ادای نذر خون در مراکز اهدای خون تشکر نمود.

مدیر کل انتقال خون البرز  تشریح کرد: سازمان انتقال خون واسطه رساندن هدیه زندگی بخش اهداکنندگان خون به بیماران نیازمند به خون می باشد  اهدا کنندگان با اهدای خون  ضمن ترویج فرهنگ ایثار و  فداکاری در جامعه ، بهار زندگی را به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خونی  می بخشند.

وی در پایان عنوان کرد: تعداد۱۲۴۴نفر به پایگاههای انتقال خون مراجعه ، که از این تعداد ۱۰۵۱واحد خون ، پلاکت و پلاسما اهدا گردید، که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲  درصد افزایش داشته است.

قابل ذکر است که   ۵۰  درصد از خونهای اهدایی  توسط اهدا کنندگان مستمر که مهمترین شاخص در سلامت خون بوده ، صورت گرفته است.

گفتنی است؛ مدیرکل با حضور در کلیه بخشهای اداره کل از زحمات شبانه روزی کارکنان انتقال خون تشکر وقدردانی نمود .