همایش شیرخوارگان حسینی در کمالشهر برگزار شد/ نقش رسانه در تربیت فرزندان پر رنگ تر از نقش والدین است
همایش شیرخوارگان حسینی در کمالشهر برگزار شد/ نقش رسانه در تربیت فرزندان پر رنگ تر از نقش والدین است
همزمان با فرا رسیدن ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان حسین بن علی(ع) و مصادف با ششم محرم الحرام همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه از ماه محرم در کمالشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار البرز فردا، حجت الاسلام مقصودی سخنران همایش شیرخوارگان حسینی ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، اظهار کرد: هر سال در اولین جمعه ماه محرم، بانوان با فرزندان شیرخوار خود به یاد حضرت علی اصغر(ع) و مظلومیت شیرخوار کربلا به عزاداری می پردازند.

وی افزود: بانوان در نقش مادری و همسری در جایگاه مهم و حائز اهمیتی هستند و درباره این موضوع نباید ذره ای تردید داشته باشند.

این مسئول با بیان این مطلب که امروز دو عامل در تربیت فرزندان نقش بسزایی دارد؛ گفت: به گفته تمام روانشناسان عامل اول و الگوی حقیقی در پرورش کودکان پدر و مادر هستند.

حجت الاسلام مقصودی دومین عامل در تربیت فرزندان را، رسانه دانست و تصریح کرد: این رسانه ها اعم از تلویزیون، موبایل و اینترنت هستند؛ چرا که نقش رسانه در تربیت فرزندان نسبت به پدر و مادر پر رنگ تر است.

وی با تاکید به ضرورت یادگیری سواد رسانه ای، توضیح داد: والدین در عصری که تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است باید نسبت به این موضوع غافل نباشند.

به گفته سخنران همایش شیرخوارگان حسینی کمالشهر، همچنین پدر و مادر باید در دنیای امروز از سواد رسانه ای داشته باشند چون یکی از عواملی که نقش تربیتی و شخصیت سازی در فرزندان دارد؛ رسانه است.

حجت الاسلام مقصودی با اشاره به اینکه رسانه وسیله سرگرمی نیست بلکه ابزار انتقال پیام است؛ تشریح کرد: در روزگاری که گوشی ها هوشمند در دست فرزندان ما هستند اگر والدین هوشمند نباشند موفق نخواهند بود.

وی در پایان، گفت: هر کس در حوزه کاری خود باید از تخصص و سواد آن حوزه برخوارد باشد در دنیایی که عصر رسانه است؛ افراد باید در در هر تخصصی که فعالیت دارند به عنوان مثال سواد ارتباط جمعی، سواد تجارت، سواد کشاورزی و…  داشته باشند.

  • نویسنده : مریم ابوئی مهریزی
  • منبع خبر : البرز فردا