پویایی ۲۲ واحد تولیدی و صنعتی البرز در سال جاری
پویایی ۲۲ واحد تولیدی و صنعتی البرز در سال جاری
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی البرز از پویایی ۲۲ واحد تولیدی و صنعتی البرزدر سال جاری خبر داد.

به گزارش البرز فردا، محمد امین فرشی درباره این مطلب اظهار کرد: یکی از اولویت های اصلی را احیای واحدهای نیمه راکد استان می داند، به گونه ای که از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۰ واحد تولیدی و صنعتی در این استان بار دیگر به چرخه تولید بازگشته اند.

وی ادامه داد: ۱۵۹ واحد نیمه راکد در این استان وجود دارد که با بازگشت دوباره آنها می توان زمینه اشتغال برای حدود ۹ هزار نفر را در البرز فراهم کرد.

به گفته فرشی کمبود نقدینگی، عدم وجود بازار فروش، تسهیلات، قدیمی شدن نوع تکنولوژی، کمبود مواد اولیه و مسایل ارزی از مهم ترین مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی هستند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی البرز عنوان کرد: سال گذشته ۷۷ واحد تولیدی در البرز باز فعال شدند که با راه اندازی مجدد آنها زمینه اشتغال بیش از ۸۵۰ نفر فراهم شده است.

این مسئول با بیان اینکه امسال نیز احیای ۹۹ واحد تولیدی و صنعتی نیمه راکد به البرز با اشتغالزایی بیش از ۸۰۰ نفر تکلیف شده است؛ افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ واحد فعال و تلاش ها برای بازیابی دوباره دیگر واحدها ادامه دارد.

فرشی تشریح کرد: البرز با همت و مشارکت سرمایه‌گذاران یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی جدید در دست ساخت دارد که با راه اندازی آنها در سال‌های آینده جهش خوبی در عرصه تولید و اشتغال استان به وجود می‌آید.

وی با اشاره به اینکه این استان دارای سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی است؛ بیان کرد: از مجموع کل واحدهای تولیدی و صنعتی البرز حدود سه هزار واحد تولیدی آنها کوچک و با اشتغالزایی کمتر از ۵۰ نفر راه اندازی شده اند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی البرز با بیان این مطلب که بیش از ۵۵ درصد واحدهای صنعتی استان در شهرک های صنعتی دولتی و غیردولتی مستقر بوده است؛ گفت: ظرفیت اشتغالزایی این واحدها ۶۷ هزار نفر است.

گفتنی است؛ میزان سرمایه‌گذاری در شهرک های صنعتی البرز برای واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال حدود ۶ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان برآورد شده‌است.

همچنین میزان اشتغالزایی تمام سه هزار و ۴۶۰ واحد صنعتی البرز حدود ۱۳۰ هزار نفر بوده که راه اندازی آنها ۱۴ هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان سرمایه در برداشته است.

  • منبع خبر : البرز فردا