در مسیر تجاری سازی تولیدات عشایری و روستایی البرز، برنامه محور حرکت می کنیم
در مسیر تجاری سازی تولیدات عشایری و روستایی البرز، برنامه محور حرکت می کنیم
استاندار البرز گفت: البرز جاذبه های گردشگری، صنایع دستی و طبیعی فراوانی برای جذب گردشگران دارد که بخشی از توانمندی های این حوزه در غرفه البرز مشهود است.

به گزارش البرز فردا، عزیز الله شهبازی در جریان بازدید از نمایشگاه توانمندی های روستایی و عشایری کشور و حضور در غرفه البرز، با اشاره به اینکه اقوام مختلف ایرانی در این نمایشگاه حاضر هستند، افزود: در غرفه البرز بعنوان ایران کوچک با رنگین کمانی از اقوام، توانمندی‌های روستاییان و عشایر سراسر کشور را می توان مشاهده کرد.

وی ادامه داد: جمعیت روستایی البرز نسبت به شهرنشینان بسیار قلیل تر است ولی رشد و بالندگی و همچنین تاثیر فعالیت های روستانشینان البرزی در مقایسه با بسیاری از استان های کشور، موثرتر است.

شهبازی با بیان این مطلب که البرز جاذبه های گردشگری، صنایع دستی و طبیعی فراوانی برای جذب گردشگران دارد؛ گفت: بخشی از توانمندی های این حوزه در غرفه البرز مشهود است.

وی افزود: این نمایشگاه فرصت مغتنمی است که ظرفیت های کم نظیر البرز را به نمایش گذاشته و توسعه گردشگری و بواسطه این امر تولیدات روستایی و عشایری را همراه داشته باشیم.

استاندار البرز اضافه کرد: تبادل فرهنگ ها و ایجاد فضای آشنایی با اقوام مختلف و تقویت بسترهای وحدت و انسجام می تواند از جمله دستاوردهای این نمایشگاه باشد.

وی یادآور شد: امید است با توسعه تجارت و دوری از اقتصاد معیشتی شاهد رشد و شکوفایی و توسعه روز افزون البرز و به تبع آن کشور باشیم.

شهبازی در پایان یادآور شد: از تلاش هایی که برای برگزاری این غرفه صورت گرفت قدردانی کرده و آینده ای درخشان تری را آرزو می کنم.