بیش از سه هزار ماموریت امدادی در البرز انجام شد
بیش از سه هزار ماموریت امدادی در البرز انجام شد
اورژانس البرز با استفاده از از یک فروند بالگرد تخصصی، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۶۲ دستگاه آمبولانس و چهار دستگاه موتورلانس طی هفته گذشته سه هزارو ۱۱۱ماموریت امدادی برای نجات مصدومان حوادث مختلف و بیماران انجام داد.

مرکز فوریت های پزشکی استان البرز از  ۱۹ تا ۲۵ مرداد ماه جاری به ۱۱هزارو ۷۰۰ تماس مردم پاسخ داد که  به سه هزارو ۱۱۱ ماموریت امدادی انجامید .

در این مدت  ۴۳۱ مورد امداد رسانی به حوادث ترافیکی و ۲ هزارو ۶۸۰ ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومان حوادث غیر ترافیکی صورت گرفت.

دکتر مهرداد بابایی رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز روز یکشنبه اظهارداشت:  تعداد بیماران اعزامی به مراکز درمانی توسط آمبولانس های اورژانس حدود یک هزار ۲۶۱ نفر بود و یک هزارو ۲۴۷ نفر نیز از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.

وی ادامه داد: در هفته ای که گذشت اورژانس هوایی البرز با اعزام به پنج ماموریت، پنج مصدوم بدحال را ضمن ارائه خدمات درمانی ویژه حفظ حیات به مراکز درمانی تخصصی استان انتقال داد.

در هفته گذشته سه حادثه غرق شدگی در استان البرز رخ داد که در این حوادث پنج نفر از غرق شدگان  ضمن دریافت خدمات  پیش بیمارستانی اورژانس  به مراکز درمانی منتقل شدند.

در این مدت  ۲ نفر براثر  غرق شدگی، جان خود را از دست دادند.

بابایی، بار دیگر از مردم و مسافرانی که در ایام گرم تابستان به قصد تفریح  به حاشیه رودخانه ها و سدها پناه می برند توصیه کرد، لحظه ای از کودکان و نوجوانان خود غافل نشده و به علائم ایمنی و تابلوهای هشداردهنده در کنار ساحل  رودخانه‌ها و سدها توجه کنند.

مرکز فوریت های پزشکی البرز با حدود ۵۰۰ نفر نیروی کارشناس و تکنیسین درمانی  به مصدومان حوادث و بیماران خدمات ارائه می کند.

  • منبع خبر : ایرنا