به گزارش البرزفردا ، فرماندار فردیس ‌گفت: ۱۲ میلیون متر مکعب از آب مصرفی فردیس توسط نیروگاه منتظرقائم مصرف می‌شود.

حمید احدی اظهارکرد: بحران آب در طول سال‌های‌گذشته به یکی از دغدغه‌های اصلی مردم و مسئولین تبدیل شده است. وی ادامه داد: مصرف بی رویه آب ،کاهش میزان بارندگی و همچنین‌ کاهش سطح‌ آبهای زیرزمینی باعث شده موضوع مدیریت منابع‌آبی مورد توجه زیادی قرار بگیرد.

وی توضیح داد: بدیهی است برداشت بی رویه ازمنابع آبی استان می‌تواند در طول سال‌های آینده مسبب بحران های جدی و غیرقابل کنترل شود. این مسئول درادامه به مصرف آب نیروگاه منتظرقائم اشاره کرد و افزود: هرچند مشکل مصرف سوخت مازوت این نیروگاه به عنوان یکی از منابع آلاینده استان حل شده ولی مشکل مصرف آب آن به قوت خود باقی است.

فرماندار فردیس خاطرنشان کرد: از مجموع آب مصرفی فردیس، ۱۲ میلیون متر مکعب توسط این نیروگاه مصرف می‌شودکه این امر هشدار جدی‌ای در زمینه مدیریت آب به شمار می‌آید. باید هرچه سریع‌تر تدبیری برای مدیریت مصرف‌آب توسط این نیروگاه اندیشیده شود.

این مسئول دربخش دیگری از صحبت‌های خود از کمبود امکانات این شهرستان برای مقابله با حوادث بحرانی گلایه کرد وگفت: فردیس در معرض بحران‌های طبیعی فراوانی قرار دارد و با توجه به جمعیت‌کنونی این شهرستان به نظر می‌رسد در كمترین حوادث با بحران جدی مواجه شویم چون امكانات لازم برای مدیریت بحران در فردیس وجود ندارد.

این مسئول افزود: فردیس به حداقل چهارمكان برای وقوع بحران و تجهیز اسكان موقت ضروری نیاز دارد كه باید توسط هلال احمر و شهرداری‌ها هماهنگی این كار صورت گیرد. احدی توضیح داد: در حال حاضر تنها دو سوله در مناطق ۳ و ۱۰ وجود داردكه با توجه به جمعیت شهرستان فردیس باید چاره‌ای برای افزایش تعداد آنها اندیشید.

 

albf Telegram