البرز پیشتاز استفاده از انرژی پاک در کشوراست / البرز با کمبود برق مواجه است
البرز پیشتاز استفاده از انرژی پاک در کشوراست / البرز با کمبود برق مواجه است
معاون هماهنگی امور اقتصادی البرز، گفت: 49 شرکت متقاضی سرمایه گذاری تولید انرژی پاک از پنل های خورشیدی در استان هستند؛ به همین جهت البرز پیشتاز استفاده از انرژی پاک در کشور است.

به گزارش البرز فردا، جهانگیر شاهمرادی در جلسه بررسی روند اجرایی ایجاد نیروگاههای برق خورشیدی در سایت تخصصی اشتهارد با اشاره به اینکه یکی از الویت های البرز توسعه صنعتی است بیان کرد: یکی از حوزه های صنعتی استان، شهرستان اشتهارد است که در حال حاضر دو شهرک صنعتی کوثر وامید البرزدر حال بهربرداری است که جهت بهر برداری از آن نیازمند فراهم کردن زیر ساختهایی از جمله تامین برق هستیم.

وی با بیان این که توسعه اقتصادی و صنعتی در استان نیازمند فراهم کردن زیر ساختهای قوی تر است، افزود: در حال حاضر استان باکمبودهای نظیر تامین برق مواجه است که اگر بخواهیم امروز شهرکهای صنعتی را به بهربرداری برسانیم باید بتوانیم اقدام مناسبی جهت تامین برق آن انجام دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی البرز گفت: استفاده از انرژی پاک می تواند نقش مسمر ثمری در توسعه زیر ساختهای استان جهت به حرکت در آوردن چرخه تولید در شهرک های صنعتی داشته باشد.

مدیر کل سابق صنعت، معدن و تجارت البرز در ادامه تصریح کرد: ۲ سال پیش شورای برنامه ریزی توسعه استان مصوب کرد زمینی به مساحت ۲ هزارو ۸۰۰ هکتارجهت کار گذاری پنل های خورشیدی در دستور کار قرار گرید که اختصاص این وسعت به انرژپاک در کشور بی سابقه است.

شاهمرادی با تاکید به اینکه البرز در حوزه انرژی پاک پیشرو است عنوان کرد: ۴۹ شرکت متقاضی تولید انرژی برق از پنل خورشیدی هستند که در طول یک سال گذشته تقاضای آنها در کار گروه مربوطه مورد بررسی قرار گرفت واز این میان ۱۸ شرکت مورد موافقت قرار گرفته است

این مسئول درادامه گفت: ۱۵ شرکت به اداره کل منابع طبیعی جهت عقد قرارداد در منطقه ۲۸۰۰ هکتاری مصوب شده معرفی شدند که با راه اندازی پنل های خورشیدی هر شرکت در مجموع برق تولیدی آنها به ۲۷۵مگاوات خواهد رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی البرز افزود: جهت تصریح وتسهیل مشکلات جلسه ای با حضور تمام شرکتها ودستگاههای مربوطه استانی وکشوری از جمله سازمان انرژهای تجدید پذیر برگزارشد که ۶ شرکت زمین در اختیارشان قرار گرفت ومقررشد هرچه زودتر برنامه عملیاتی خود را اعلام کنند و ۶ شرکت دیگرطی ۵ روز آینده زمین در اختیارشان قرا خحواهد گرفت.

وی با بیان اینکه تمام شرکتهایی که زمین در اختیارشان قرار گرفته است مکلف هستند در اولین فرصت برنامه عملیاتی خود را اعلام کنند؛ گفت: هرچه سریع تر نسبت به اجرای برنامه خود در زمین های واگذار شده اقدامات لازم را انجام دهند در غیر این صورت با محدودیت زمانی در نظر گرفته شده قرار داد آنها ملغا وبه شرکتهای متقاضی دیگر واگذار می شود.

  • منبع خبر : البرز فردا