اسلام آباد کرج، با اقدام جهادی آباد می شود/ پیگیری ویژه طرح ساماندهی اسلام آباد در دستور کار نمایندگان دولت و مجلس
اسلام آباد کرج، با اقدام جهادی آباد می شود/ پیگیری ویژه طرح ساماندهی اسلام آباد در دستور کار نمایندگان دولت و مجلس
فرماندار کرج درباره این مطلب، بیان کرد: با پیگیری ویژه این طرح را در دستور کار قرار خواهم داد تا پس از سالها انتظار سایه محرومیت ها از فراز بام کرج برداشته شود تا اسلام آباد با اقدام جهادی آباد گردد.

به گزارش البرز فردا، این جلسه با حضور فرماندار کرج، «عزیز اکبریان» و «محمدجوادکولیوند» دو تن از نمایندگان مردم کرج در مجلس، در جمع معتمدین منطقه اسلام آباد کرج برگزار شد.

قاسم پور در این جلسه با اشاره به اینکه اسلام آباد کرج با اقدام جهادی باید هرچه سریعتر آباد شود، اظهار کرد: این منطقه از نقاط محروم شهر کرج است که در ادوار مختلف روند ساماندهی آن در دستور کار بوده است اما تا به اکنون خروجی از بررسی ها و بازدیدها شاهد نبوده ایم.

وی اضافه کرد: یکی از اصلی ترین دغدغه های ساکنان این مناطق تعیین تکلیف اسناد مالکیت مردم ساکن برفراز بام کرج است که امکان ارایه مناسب خدمات شهری و اولویت های مناسب زندگی را با محدودیت هایی مواجه ساخته و موجب شکل گیری یکی از هسته های اصلی نقاط حاشیه نشین و آسیب خیز در کلانشهر کرج شده است.
.
این مسئول تصریح کرد: بدنبال این هستیم تا پس از سالیان متمادی بلاتکلیفی، با پیگیری ویژه، طرح ساماندهی منطقه اسلام آباد کرج را اجرایی کنیم و بعد از سالها انتظار، سایه طلسم محرومیت ها و کمبودهای این منطقه با تعیین تکلیف وضعیت ساکنان از فراز بام کرج برداشته شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان کرج در ادامه مهمترین تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه را برشمرد و گفت: مصوب شد، ۴ کیلومتر طرح فاضلاب بمنظور هدایت روان آب های ناشی از بارش های فصلی تا پایان آبان ماه سالجاری در منطقه اسلام آباد کرج ایجاد شود.

وی در ادامه از تشکیل کمیته ویژه ای متشکل از اداره املاک، شهرداری و نمایندگان مجلس و فرمانداری کرج، بمنظور تعیین تکلیف اسناد مالکیت منطقه اسلام آباد کرج خبر داد.

قاسم پور گفت: همچنین مصوب شد که معاونت خدمات شهری شهرداری، برنامه احداث پارک و مسجد را در اراضی ۲۳ هکتاری واقع در منطقه اسلام آباد ارائه دهد.

وی با اشاره به تجهیز دفتر توسعه محلی مستقر در این منطقه افزود: بزودی بازدید میدانی از منطقه اسلام آباد کرج نیز به همراه اعضای کمیته طرح ساماندهی از این منطقه خواهیم داشت.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرستان کرج