البرز در بخش باغ موزه دفاع مقدس عقب است/ ۱۰ مرکز فرهنگی دفاع مقدس در کشور راه اندازی می شود
البرز در بخش باغ موزه دفاع مقدس عقب است/ ۱۰ مرکز فرهنگی دفاع مقدس در کشور راه اندازی می شود
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: یکی از برنامه های این بنیاد افتتاح ۱۰ مرکز فرهنگی دفاع مقدس تا دهه فجر امسال در کشور از جمله استان البرز است.

به گزارش البرز فردا، سردار سرتیپ بهمن کارگر  در نشست با هیات امنای مرکز فرهنگی دفاع مقدس  البرز که در مرکز مطالعات و اسناد این مرکز انجام شد، افزود: هم اکنون ۱۵ مرکز فرهنگی دفاع مقدس در سراسر کشور فعال هستند.

وی به نقش  البرز در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: حماسه های لشکر ۱۰ سید الشهدا (ع) این استان در کنار رزمندگان ارتش و ژندارمری به یاد ماندنی است.

کارگر با بیان اینکه استاندار البرز انگیزه و اهتمام ویژه ای برای تسریع در بهره برداری از باغ موزه دفاع مقدس دارد، اظهار داشت: استان البرز نقش بسیار مهمی در مسایل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور داشته اما این استان در بخش باغ موزه دفاع مقدس نسبت به استان های دیگر عقب است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس متعلق به تمام مردم است و پیروز اصلی این میدان مردم هستند.

وی ادامه داد: مردم پای انقلاب و دفاع مقدس ایستاده اند ضمن آنکه هرچه امروز داریم از دفاع مقدس است و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند « دفاع مقدس » انقلاب را ثبیت کرد.

کارگری بیان داشت: در دفاع مقدس به این موضوع رسیدیم که دست به زانو بگیریم و بایستیم و با وجود مسایل و مشکلات مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور ما رو به جلو رفته است.

وی با بیان اینکه طی ۴۰ سال گذشته در کشور کارهای فراوانی شده است، گفت: بعضی ها نمی خواهند آب خوش از گلوی مردم پایین برود.

سردار کارگر ادامه داد: روزی را در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم که سیم خاردار و گونی سنگر هم از خارج از کشور وارد می شد ولی امروز تمام دنیا و به خصوص آمریکا جمع شده اند که جلوی سرعت پیشرفت ما را بگیرند.

وی اضافه کرد: داعش را برای جمهوری اسلامی ایران ساختند تا پس از سوریه و عراق به ایران حمله کند ولی جمهوری اسلامی در هزاران کیلومتر دورتر دشمن را زمین گیر کرد.

این مسئول اضافه کرد: امروز جمهوری اسلامی هم امنیت خود را تامین می کند و هم کشورهای دیگر تکیه شان به کشور ما است و به همین دلیل باید دفاع مقدس را گرامی بداریم.

رئیس بنیاد حفظ آثارو نشر ارزش های دفاع مقدس کشور افزود: جوانان امروز از جوانان دوران دفاع مقدس و انقلاب بیشتر پای کار هستند که شهدای مدافع حرم مصداق جوانان امروز هستند.

سردار کارگر یادآور شد که سال گذشته بیش از هفت میلیون نفر به راهیان نور رفتند که بیش از ۷۰ درصد آنان را جوانان بین ۱۵ تا ۳۰ سال تشکیل می دادند .

  • منبع خبر : البرز فردا