یکی از فقیرترین نواحی در حوزه سرانه ورزشی هستیم
یکی از فقیرترین نواحی در حوزه سرانه ورزشی هستیم
مدیر آموزش و پرورش ناحیه (۳)، تاکید کرد: ۱۱۷ هزار دانش آموز تحت پوشش ناحیه (۳) هستند و ما یکی از فقیرترین نواحی در بحث سرانه ورزشی هستیم که جوابگوی این تعداد دانش آموز نیست.

به گزارش البرز فردا، ابراهیم فلاح نژاد طی نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه روز خبرنگار مصادف با شهادت شهید صارمی است؛ اظهار کرد: خبرنگاران با سخت ترین شرایط مشغول اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه هستند؛ به همین منظور باید بیش از پیش به این قشر زحمت کش توجه کرد.

وی به ”طرح ترنم” در آموزش و پرورش اشاره کرد؛ و اظهار کرد: استان های برخوردار از استان های کم برخوردار حمایت می کنند و با بکارگیری این موضوع مدارس برخوردار از مدارس کم برخوردار نیز حمایت می کنند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه (۳) در تکمیل این سخن خود اضافه کرد: ”طرح ترنم” برگرفته از تجهیز، رفع نواقص، نشاط افزایی و مشارکت جویی است.

فلاح نژاد با اشاره به اینکه از جمله مدارس کم برخوردار ناحیه(۳) در محمد شهر و ماهدشت هستند؛ تصریح کرد: جهت بالا بردن و بهبود فضای ورزشی این دو منطقه ۸ میلیون تومان وسائل و تجهیزات ورزشی تهیه شده است.

وی ابراز تاسف کرد و گفت: ۱۱۷ هزار دانش آموز تحت پوشش ناحیه (۳) هستند و ما یکی از فقیرترین نواحی در بحث سرانه ورزشی هستیم که جوابگوی این تعداد دانش آموز نیست.

این مسئول ادامه داد: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد مولد و تولید کننده محصول، دارای گرانبهاترین و ارزشمندترین سرمایه ها یعنی نیروی انسانی است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه (۳) با اشاره به اینکه به همین منظور برای خروجی خوب این محصول باید اسناد بالادستی را بکار گرفت؛ عنوان کرد: مهمترین سندتحول نظام آموزش و پرورش به عنوان اصلی ترین سند در سطح مدارس اجرا می شود.

وی در خصوص بکارگیری سند تحول، بیان کرد: این سند شامل اقدامات، الزامات و اهداف تعلیم و تربیت است که در ان آیات و روایات، منویات مقام معظم رهبری و اندیشه های بزرگان تعلیم و تربیت است.

فلاح نژاد با بیان این مطلب که مدرسه محوری یکی از موضوعات سند تحول است؛ گفت: این موضوع یعنی اختیارات و نتیجه گیری ها در کف مدرسه اتفاق می افتد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره ”پروژه مهر” تشریح کرد: این پروژه در راستای هرچه باشکوهتر شدن بازگشایی مدارس در روز اول مهر است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه (۳) افزود: پروژه مهر نماد مدیریت آموزش و پرورش بر ساماندهی، سازمان دهی، هماهنگی، وحدت، همدلی و کیفیت بخشی و بهینه سازی با هدف ارتقاء کمی و کیفی فعالیت های آموزشی یک برنامه فراسازمانی است.

وی در پایان یادآور شد:۱۸ هزار دانش آموز در ۹۴ پایگاه اوقات فراغت ثبت نام کرده اند.

  • نویسنده : مریم ابوئی مهریزی
  • منبع خبر : البرز فردا