پل عبوری روستای دوروان سریعتر تکمیل شود
پل عبوری روستای دوروان سریعتر تکمیل شود
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان اولین بازدید میدانی خود از روستاهای این شهرستان را به بازدید از وضعیت روستای دوروان بخش کرج اختصاص داد.

به گزارش البرز فردا، «غفور قاسم پور» که برنامه بازدیدهای میدانی از روستاهای کرج را در دستور کار دارد، عصر دوشنبه اولین بازدید خود را به روستای دوروان اختصاص داد.

وی در جریان این بازدید ضمن تأکید بر ضرورت رسیدگی به مشکلات مردم در روستاها، بیان کرد: یکی از دغدغه های اهالی روستای دوروان بحث پل تخریب شده این بخش است که اصلی ترین راه تردد روستاییان بشمار می رود.

قاسمپور در تکمیل این سخن خود افزود: به همین منظور تأکید ویژه دارم که ترمیم و اصلاح این پل که شاهراه عبوری مردم روستای دوروان است، با سرعت بیشتری تکمیل و احداث شود.

این مسئول در ادامه با بیان این مطلب که دولت نگاه ویژه ای به توسعه روستاها دارد؛ گفت: در شهرستان کرج نیز اعتبار مناسبی برای رشد متوازن روستاها در کنار شهرها اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: راهبرد اصلی ما نیز در رونق روستاها جلوگیری از مهاجرت معکوس و آثار و تبعات آن است؛ لذا به بخشداری ها نیز تأکید دارم که در جهت تحقق این مهم طرح و برنامه داشته باشند.

معاون استاندار اضافه کرد: با توجه به اینکه بخش عمده ای از اراضی شهرستان کرج در دو بخش آسارا و مرکزی را باغ ها و مناطق گردشگری تشکیل می شود،نظارت ها در جهت جلوگیری از ساخت غیرمجاز ویلاها تشدید شود.

گفتنی است؛ روستای دوروان در ۲۲ کیلومتری شمال غربی کرج از توابع بخش مرکزی شهرستان کرج و استان البرز می‌باشد و برای دسترسی به آن باید از روستاهای آتشگاه، نوجان و خوارس عبور کرد.

آنچه قابل ملاحضه است و این روستا را متمایز کرده اس؛ جاذبه های بکر طبیعی که از شاخص های گردشگری این روستا بشمار می رود؛ همچنین اغلب روستاییان این منطقه به تولید انواع محصولات باغی نظیر گیلاس، آلبالو، سیب، گردو و … مشغول هستند.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرستان ویژه کرج