فضای شهر فردیس با بوی خوش رضوی عطر آگین شد
فضای شهر فردیس با بوی خوش رضوی عطر آگین شد
دوازدهمین جشنواره کاروان زیر سایه خورشید و حضور خادمان رضوی حامل پرچم متبرک امام‌ مهربانی ها فضای شهر را به بوی خوش رضوی عطر آگین کردند و مورد استقبال مردم ولایت مدار و مسوولان فردیس قرار گرفتند.

به گزارش البرز فردا، کاروان خادمان رضوی حامل پرچم متبرک و مطهر امام مهربانی ها آقا علی بن موسی الرضا (ع) در قالب کاروان دوازدهمین دوره جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید شهر فردیس صبح امروز مورد استقبال گرم و پرشور مسوولان شهری و مردم ولایت مدار و اصحاب رسانه فردیس در مصلی امام خمینی (ره) قرار گرفتند.

محفل معنوی برنامه های کاروان زیر سایه خورشید فردیس با قرائت قرآن کریم در مصلی آغاز شد و با خوش آمدگویی سعادت پور قائم مقام کاروان خادمیاران رضوی شهرستان فردیس و با سخنرانی دکتر ایمانی امام جمعه محترم و مجتبی قاسمی دبیر جشنواره، و روحانی کاروان زیر سایه خورشید مزین گردید.

سپس ذاکر و مداح امام هشتم با مداحی و خواندن صلوات خاصه امام رضا (ع) محفل را نورانی و دلها را به ضریح آقای غریب گره زد و اشک ها عاشقان حضرت از دیده ها جاری شد و خدام،مهمانان حضرت را از زیر بیرق متبرک با دعا و صلوات بدرقه کردند .

در حاشیه این محفل معنوی ، نشان خادم رسمی بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) از سوی مسوول کاروان زیر سایه خورشید آستان قدس رضوی رسما به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ایمانی و سرهنگ علیزاده فرمانده سپاه ناحیه امام رضا (ع) و مجتبی قاسمی رییس هییت رزمندگان، علی شهبازی رییس عتبات عالیات شهرستان فردیس تقدیم گردید.

کاروان خادمان که حامل بیرق امام رضا (ع) پس از حضور در بین مسوولان شهری در منزل خانواده های شهدا ، جانبازان، در اجتماع ورزشکاران ، بهزیستی ، مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست وبیماران، کارخانجات ، زندان کچویی و غباروبی قبور شهدا و …حضور خواهند یافت.

گفتنی است که در اولین روز افتتاح برنامه دهه کرامت و کاروان زیر سایه خورشید شهرستان فردیس همه عاشقان ، بیماران و حاجت مندان از پرچم آستان نورانی و ملکوتی امام هشتم طلب عافیت و شفا‌‌ و تشرف به زیارت آستان قدس را از طبیب دو عالم داشتند و این توفیق را کسب کردند که از راه دور سلام و تحیتی بر امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) داشته باشند و نمک تبرک از سفره خوان کرمش را از دستان پر مهر ذاکرین امام مهربانی ها دریافت کردند.

امروز فضای معنوی و زیارت مولا و آقایمان امام رضا (ع) حتی از دور و حتی با نگاهی به پرچم بارگاه قدسی اش، برای ما و دوست دارانش بسیار دلنشین و خاطره انگیز بود.

این زیارت برای حاجت مندان و بیمارانی که امید و نگاه اول شان به خداوند متعال است و بعد به ائمه معصومین (ع) به ویژه امام رضا(ع) که میعادگاه مسلمانان و عاشقان آن حضرت در ایران زمین است.

  • نویسنده : مرادی
  • منبع خبر : البرز فردا