کشف یک هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در البرز
کشف یک هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در البرز
ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی البرز از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزارو ۵۵میلیاردو ۳۰۱ میلیون و ۷۹۰ هزارریال انواع کالای قاچاق را در این استان کشف کردند.

فرمانده انتظامی البرز روز پنجشنبه اعلام کرد که کشف این میزان کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۸۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

امسال ۲۷۲ پرونده قضائی برای قاچاقچیان کالا در استان البرز تشکیل شده که از مجموع آن ۸۵ فقره ١٠٠ میلیون ریالی، ۱۲۹ فقره بالای ۲۰۰ میلیون ریال، ۳۸ فقره بالای یک میلیارد ریال و ۲۵ فقره پنج میلیارد ریالی بوده است.

سردار عباسعلی محمدیان افزود: در این مدت ۳۰۰ قاچاقچی کالا دستگیر و ۶۰ خودرو سبک و سنگین توقیف شد.

وی با یادآوری اهمیت سال گفت: پلیس برای تحقق این شعار با قاچاق کالا مبارزه خواهد کرد.

اجرای طرح ملی مقابله با کالای قاچاق و قاچاق کالا به صورت ویژه در این استان در حال اجرا است.

فرمانده انتظامی البرز از فعالان بخش واردات، انبار، توزیع، خرید و فروش بخصوص تجار و صنوف مرتبط خواست نسبت به رعایت قوانین و مقررات موضوعه از جمله قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین رعایت ضوابط گمرکی و توزیع فروش کالاهای قاچاق توجه لازم داشته باشند.

در صورت مشاهده تخلف، علاوه بر ضبط کالاها، وسایل حمل و نقل و همچنین انبار یا مکان نگهداری و عرضه، مالکان و حاملان کالاها را به پرداخت جزای نقدی سنگین و سایر مجازات‌ها ی قانونی محکوم می‌شوند.

محمدیان نقش مردم را در مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز که اقتصاد، تولید و اشتغال کشور را با مشکلات عدیده ای روبرو می‌کند، بسیار تأثیرگذار دانست.

  • منبع خبر : ایرنا