کانون فرهنگی هنری مهدیون میزبان بزرگترین ماکت واقعه عاشورا
کانون فرهنگی هنری مهدیون میزبان بزرگترین ماکت واقعه عاشورا
مجتمع مذهبی فرهنگی و هنری مهدیون کرج دارای نمایشگاه معرفتی و دائمی وقایع عاشورا در تمام فصول است؛ آنچه در بدو ورود به این مجموعه چشم هر بیننده ای را مجذوب می کند؛ بزرگترین ماکت کربلا در قالب حرم امام حسین(ع) و برادر باوفایش حضرت ابالفضل (ع) است؛ این کار فرهنگی بزرگ با زیبایی هر چه تمام تر به تصویر کشیده شده است.

بزرگترین ماکت وقایع عاشورا در طول دو ماهه ایام محرم و صفر در کربلاء معلی در معرض زائران و دلشیفتگان به امام حسین (ع) قرار می گیرد.

این نمایشگاه که از سوی مجتمع مذهبی، فرهنگی و هنری مهدیون کرج با همکاری آستان قدس حسینی در ایام محرم و صفر آغاز به کار خواهد کرد که شامل بخش‌های نهضت جاودان عاشورا در سال ۵۶ هجری، آغاز نهضت عاشورا در مدینه در سال ۶۰ هجری، خروج امام حسین علیه السلام از مکه به طرف کربلا، منازل استقرار آن حضرت همچنین ماکت وقایع عاشورا می‌شود که در نوع خود بی‌نظیر است.

این رویداد فرهنگی بزرگ، همه ساله در کربلای معلی توسط مجتمع فرهنگی هنری مهدیون شاهین ویلای کرج شکل می گیرد؛ و این فرصتی است برای زائران که با بهره مندی از یک ماکت چند بعدی شاخص، توجه ویژه ای به واقعه عاشورا پیدا کنند.

طی زمان برپایی این نمایشگاه تمام شبکه های تلویزیونی، رادیویی کشور عراق و رسانه ها و سایت ها به طور مفصل به شرح این رویداد فرهنگی، مذهبی می پردازند.

این ماکت، در طول ۴ ماه تلاش شبانه روزی توسط ۴۰ نفر از خواهران هنرمند مجتمع مهدیون ساخته شده است.

گفتی است؛ ۴۰ تابلو نفیس حوادث بعد از عاشورا در مجتمع مهدیون، توسط ۱۵ تن از خواهران نیز به تصویر کشیده شده است.

قابل ذکر است؛ مجتمع مهدیون کرج از سال ۸۲ فعالیت خود را در زمینه های مختلف آغاز کرده است؛ محور فعالیت های این مجتمع فرهنگی کلاس های با موضوعات قرآنی، سیره ائمه و همچنین کلاس های هنری، ورزشی و برگزاری همایش های تخصصی با  اساتید مجرب در این مجتمع فعالیت می کنند.

به گفته محمود شفیق مدیر این مجموعه ۳۵ خادم ثابت و حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر خادم به صورت مقطعی فعالیت دارند.

شایان ذکر است؛ در طرح تابستانه این مجتمع فرهنگی در راستای آگاه سازی نوجوانان در اکثر مباحث اجتماعی، روانشناسی و خانواده و آنچه امروزه ذهن نوجوانان را مانند؛ فضای مجازی و.. به خود مشغول کرده و تحت و الشعاع قرار داده توسط روانشناسان و اساتید مجرب چهارشنبه ها ساعت ۱۸:۳۰ پرداخته می شود.

  • نویسنده : مریم ابوئی مهریزی