وانت بارهای سیار میوه فروش در فردیس ساماندهی می شوند/ شناسایی ۱۵۰ وانت بار در شهر
وانت بارهای سیار میوه فروش در فردیس ساماندهی می شوند/ شناسایی ۱۵۰ وانت بار در شهر
ساماندهی وانت بارهای میوه فروش در فردیس از موضوعاتی است که به عنوان یکی از دغدغه های مدیریت شهری مطرح است و نگاه ها به این مساله معطوف شده که این معضل چگونه مدیریت خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری فردیس، ساماندهی میوه فروشان سیار در فردیس، موضوعی است که در جلسات مختلف مدیریت شهری مورد بحث قرار می گیرد، گرچه هر از گاهی برخوردهای مقطعی صورت گرفته اما هنوز اقدامی اساسی برای آن انجام نشده و نیازمند است که مدیریت شهری با همکاری دیگر ادارات بهترین گزینه را با بهره گیری از توانمندی کارشناسان برگزیند.

درحال حاضر این وانت بارها در برخی خیابان های اصلی شهر، مشکلاتی از جمله ترافیک در ساعتهای خاص ایجاد می کنند، اما مردم هنوز این علاقه مندی را دارند که از آنها خرید کنند و این مساله باعث شده که فعالیت کاری آنان گسترش یابد.

نگاهی اجمالی به این معضل نشان می دهد که ساماندهی وانت بارهای دوره گرد می تواند هم در بعد اقتصادی و هم در بعد زیبایی شهر فردیس، یک گام روبه جلو برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف باشد.

اما منوچهر غفاری شهردار فردیس، از شناسایی بیش از ۱۵۰ وانت بار سیار میوه فروش در فردیس خبر داد و اظهار کرد: وانت بارهای سیار میوه فروش، منظر شهری را بهم ریخته اند.

وی با بیان اینکه در بسیاری از گلوگاه های شهری در ساعات اوج ترافیک شاهد وانت باری هستیم که دوبله پارک کرده و یک نفر از شهروندان نیز در کنار او قرار گرفته و خرید می کند، عنوان کرد: این گونه سد معبرها و ایجاد ترافیک ظاهر قضیه است اما در باطن شاهد مزاحمت های شهری هستیم؛ همچنین از نظر حقوقی باید از مغازه داری که مالیات و عوارض می دهد، حمایت شود.

غفاری با اشاره به اینکه کارشناسان حوزه خدمات شهری شهرداری فردیس در خصوص ساماندهی وانت بارهای سیار میوه فروش در حال مطالعه هستند، اضافه کرد: در نظر داریم مکانی را برای استقرار وانت بارهای میوه فروش ایجاد کنیم تا در این مکان نسبت به عرضه محصولات خود به شهروندان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه نقاط مختلفی از شهر را برای استقرار وانت بار های میوه فروش در نظر گرفته ایم، تاکید کرد: برای بدست آمدن نظر قطعی در این خصوص باید جلساتی با حضور فرماندار، دادستان و فرمانده نیروی انتظامی داشته باشیم و از نظرات این مسئولان نیز استفاده کنیم تا فروش میوه توسط وانت بارها به امری ضابطه مند تبدیل شود.

شهردار فردیس اظهار امیدواری کرد که به زودی شاهد آغازبکار بازارچه میوه فروشان وانت بار در مکان های اختصاص یافته توسط شهرداری فردیس خواهیم بود.