مراسم روز قلم در فردیس برگزار می شود/ رونمایی از کتاب “چهاردیواری غیراختیاری”
مراسم روز قلم در فردیس برگزار می شود/ رونمایی از کتاب “چهاردیواری غیراختیاری”
رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری فردیس از برگزاری مراسم روز قلم در فردیس خبر داد و گفت: در این مراسم از کتاب "چهاردیواری غیراختیاری" رونمایی می شود.

محمدرضا آژیر در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری فردیس، ضمن تبریک روز قلم، از برگزاری مراسم روز قلم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس خبر داد و افزود: این مراسم با حضور مسئولان ارشد شهرستان فردیس برگزار خواهد شد.

به گفته وی، در مراسم روز قلم از “علومی تبریزی” شاعر ارزشمند فردیسی تقدیر می شود.

آژیر همچنین رونمایی از کتاب “چهاردیواری غیر اختیاری” در باب ترویج فرهنگ شهروندی در حوزه آپارتمان نشینی را یکی از آیتم های مراسم روز قلم در فردیس خواند و اضافه کرد: در این مراسم از “فرید نجف نیا” نویسنده این کتاب نیز تجلیل می شود.

وی با بیان اینکه قلم در روشنگری افکار عمومی، آشنا کردن جوامع با معارف و ارزشها و تعیین خط مشی زندگی آینده، نقش اساسی دارد، اضافه کرد: اهالی وادی قلم رسولان و پیغام آوران سعادت بشریت اند که از تراوش قلمشان، تقدیر جامعه رقم می خورد.

رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری فردیس بیان کرد: قلم یکی از نعمت های بی پایان و بی بدیل الهی است که پرودگار قلم، موهبت برخورداری از آن را از پگاه ازل در سرنوشت آدمی رقم زده و همواره جهت هدایت بشر به سوی مرزهای تعالی و معرفت الهی قلم را سفارش کرده است.

وی در بخش دیگری با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه صاحبان قلم برای ایجاد وحدت در جامعه تلاش می کنند، تصریح کرد: در دنیای کنونی امروز که وقوع رویدادهای اجتماعی و فرهنگی، تغییراتی همیشگی را در روابط ملتها و اوضاع اجتماعی بشر پدید می آورد؛ قلم در روشنگری افکار عمومی نقشی اساسی دارد.