مبارزه با فساد و اجرای عدالت، مهمترین خواسته مردم از دستگاه قضا
مبارزه با فساد و اجرای عدالت، مهمترین خواسته مردم از دستگاه قضا
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: مهمترین خواسته مردم مبارزه با فساد و اجرای عدالت است پس کسانی که مسئولیت امور را برعهده می‌گیرند به ویژه در حوزه دستگاه قضا باید با قدرت با فساد مبارزه کنند و اجازه جولان به رانت خواران و ویژه خواران ندهند.

آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی ، اظهارکرد: در نظام اسلامی یکی از جایگاه‌های مهم مسئله عدالت و قوه قضائیه است چون با جان و مال و نوامیس مردم سرکار دارد.

وی افزود: قوه قضائیه ملجا و پناهگاه مردم است لذا نباید به عناصر قدرت وابستگی داشته باشد، در مقام رای دادن از استقلال برخوردار باشد و وظیفه نظارتی خود را به نحو احسن انجام دهد.

این مسئول بیان کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر، مسیری طی شده که بعضی برای تضعیف این قوه گام برداشتند اما مردم و نظام از قوه قضائیه حمایت کردند و این افراد ناکام شدند.

امام جمعه کرج تصریح کرد: قوه قضائیه مظهر عدالت است و به فرموده مقام معظم رهبری قوه قضائیه برای عدل است و معیار و شاخص عدل عمل به قانون است. اگر عمل منطبق قانون باشد عین عدالت است اما اگر از قانون منحرف شد بدانیم که بی عدالتی حکم فرما می‌شود.

حسینی همدانی گفت: محور همه امور عدالت است و مهمترین آرمان انقلاب اسلامی تحقق عدالت و مبارزه با ظلم و فساد است. در نظام اسلامی عدالت در همه عرصه‌ها مطرح است از بعد قضائی تا بعد سیاسی و اجتماعی.

وی با اشاره به اینکه چهارمین توصیه از هفت توصیه بیانیه گام دوم انقلاب توسعه به اجرای عدالت است، افزود: تحقق عدالت الزاماتی دارد، قاطعیت، ارتباط با خدا، ساده زیستی، مردمی بودن، خودسازی و تهذیب نفس می‌خواهد.

این مسئول بیان کرد: برای تحقق عدالت باید قوانین عادلانه در جامعه جاری شود، کاستی و نواقص قانون مرتفع شود، مجریان عادل و باتقوا در راس کار قرار بگیرند. افرادی که قدرت ایستادگی و مبارزه با فساد را دارند.

وی گفت: همچنین تحقق عدالت هم افزایی همه دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد، اگر این اتحاد وجود داشته باشد مشکلات حل می‌شود و سایه عدالت در جامعه گسترده می‌شود.

امام جمعه کرج در پایان بیان کرد: مهمترین خواسته مردم مبارزه با فساد و اجرای عدالت است پس کسانی که مسئولیت امور را برعهده می‌گیرند به ویژه در حوزه دستگاه قضا باید با قدرت با فساد مبارزه کنند، اجازه جولان به رانت خواران و ویژه خواران ندهند، تکریم ارباب رجوع و آموزش مردم در جهت افزایش فهم حقوقی را در دستور کار قرار دهند.

  • منبع خبر : ایسنا