رسیدگی به۲۸ هزار پرونده قضایی در شهرستان / وظیفه اصلی قوه قضاییه مبارزه با فساد است
رسیدگی به۲۸ هزار پرونده قضایی در شهرستان / وظیفه اصلی قوه قضاییه مبارزه با فساد است
عبدی گفت:به 28هزار پرونده قضایی در شهرستان رسیدگی شد ،وظیفه ذاتی قوه قضاییه مبارزه با فساد از درون و بیرون مجموعه است، با توجه به تلاش های شبانه روزی و جهادی این مجموعه، به جرات می توان گفت دادگستری فردیس یکی از سالم ترین مجموعه های قضایی است.

به گزارش البرز فردا _مقصود عبدی رییس دادگستری شهرستان فردیس سخنران پیش خطبه های نماز جمعه به مناسبت هفته قوه قضایی و شهادت مظلومانه شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب،در مصلی امام خمینی (ره) در جمع نمازگزاران در راستای تکریم شخصیت شهید دکتر بهشتی اذعان داشت: قانون مداری و رعایت
قانون یکی از مهم ترین خصصیصه های شهید بهشتی بود،همه مسوولان نیز خصوصیات شخصیتی این بزرگوار را الگوی خود قرار داده و قانون مدار باشند ولو این که رعایت قانون به ضررشان باشد .

وی به عملکرد دادگستری شهرستان فردیس در سال ۹۷ اشاره کرد، و اظهار داشت : دادگستری فردیس در عملکرد و اجرای برنامه های ابلاغ شده از سوی دادگستری کل استان البرز پیشی گرفته است و با تلاش های شبانه روزی و جهادی به ۲۸ هزار پرونده رسیدگی کرده است .

عبدی به آیتم های موفقیت آمیز دادگستری فردیس بصورت اجمالی اشاره کرد، و گفت: دادگستری فردیس ۳۰الی ۴۰ درصد بیش از وظیفه تعیین شده انجام وظیفه دارند و همچنین عملکرد ساماندهی و فرایند کارشناسی این مجموعه موفقیت آمیز بوده است.

وی افزود:عملکرد دادگستری شهرستان از طریق سیستم الکترونیکی ۷۰ درصد بوده است که در صد بالایی از برنامه ریزی دادگستری کل فراتر رفته است.

مقام عالی قضایی در شهرستان به مهم ترین برنامه های مهم دادگستری فردیس، اشاره کرد: یکی از مهم ترین برنامه های این مجموعه، اهتمام ویژه دادگستری فردیس بر اساس ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی در خصوص پرونده های جرایم سبک تر،از مجازات های جایگزین حبس استفاده نماید تا بتواند تاسیسات جدید قانونی را در راستای نفع شهروندان ایجاد نماید.

وی خبر از تلاش های مهم و شبانه روزی دادگستری فردیس در سال جاری و افزایش ۲۰ درصدی ورودی پرونده ها ، توجه به مجازات های جایگزین، اجرای افزایش ابلاغ الکترونیک به ۷۰ درصد را داد.

رییس دادگستری فردیس در پایان عرایض خود پیرامون برخورد قانونی با ارتکاب جرم ، مواد مخدر و نزاع خیابانی در شهرستان تاکید جدی داشت، و ‌گفت : دستگاه قضا در ارتباط با نزاع های خیابانی ، ارتکاب جرم ، مواد مخدر و فساد با جدیت و با اعمال قانون با این دسته برخورد خواهد کرد و از همه خانواده ها درخواست می شود به موضوع فضای مجازی ، فساد ، مواد مخدر توجه بیشتری داشته باشند و از شهرداری ها درخواست می شود در راستای کنترل و ثبت وقایع نزاع های خیابانی و وقوع جرم در سطح خیابانهای شهر، نسبت به تعبیه دستگاه ها و دوربین های الکترونیکی اقدامات لازم را مبذول نمایند.

  • نویسنده : مرادی
  • منبع خبر : البرز فردا_ فردیس