انتخابات در چارچوب قوانین کشوری انجام می شود
انتخابات در چارچوب قوانین کشوری انجام می شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: رای مردم محترم است و کسانیکه علاقمند به حضور در این عرصه هستند از رفتارهای ناپسند، وعده های پوچ و تو خالی برای جلب نظر و اخذ رای مردم اجتناب کنند.

به گزارش البرز فردا، سعید ناجی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه بحث شوراها و انتخابات مجلس قوانین خود را دارند؛ اظهار کرد: نقطه نظرات و چارچوب نظری انتخابات در قالب مشخص و مانند قانون انتخابات و قبل است.

وی ادامه داد: با استفاده از تجربیات که داشتیم همه دست به دست هم می‌دهند تا انتخابات به بهترین شکل برگزار شود؛ نکته حائز اهمیت در برگزاری انتخابات حفظ امانتداری است چرا که تمام نهاد ها برای شکل گیری نظام سیاسی و انقلابی که حاصل شده از خون شهیدان است  در این مسیر تلاش می کنند.

معاون استانداری البرز تاکید کرد: آنچه مقام معظم رهبری در باب انتخابات به عنوان حق الناس نام بردند؛ اینست که در عرصه انتخابات تامین برابری در حوزه اجرا و دقت در بررسی صلاحیت ها  در چارچوب قانونی و قانون اساسی شکل نشان داده شود.

این مسئول با بیان اینکه در انتخابات اختیار به مردم بر اساس شناخت به کاندیداها داده شده است؛ عنوان کرد: رای مردم محترم است و کسانیکه علاقمند به حضور در این عرصه هستند از رفتارهای ناپسند، وعده های پوچ و تو خالی برای جلب نظر و اخذ رای مردم اجتناب کنند.

ناجی تشریح کرد: انتخابات در چارچوب، قوانین و دستور العمل های کشوری صادر شده است و فرمانداران و متولیان توجه لازم را به این مسئله خواهند داشت.

وی عنوان کرد: در زمان خواندن آرا با استفاده از دقت نظر خوب اعضاء شعب نسبت به آگاهی، آموزش و اطلاعات از آن بهره مند خواهند شد  و با شیوه الکترونیکی و نرم افزاری به یقین ضریب خطا کاهش پیدا کند.

وی تصریح کرد: در انتخابات آتی رفتارهای انتخابات کاندیداها مورد رصد قرار می گیرد و مشکلات گذشته در برخی مناطق در انتخابات جدید مورد دقت و نظر بیشتری قرار میگیرد تا تخلفات گذشته رخ ندهد.

این مسوول بیان کرد: بر اساس پیشبینی های صورت گرفته در اسباب برگزاری انتخابات و نحوه آن تلاش می شود انتخاباتی بدون تخلف صورت پذیرد.

معاون سیاستی و امنیتی استاندار البرز گفت:ما داریم‌مقطعی تار یخی را با هم می سازیم و آیندگان به این مقطع خواهند نگریست و باید تلاش شود در امور و مشاغل و فعالیتها بار امانت سنگینی را که به دوش گرفته و سرنوشت جامعه را در دست دارد با دقت نظر بالا انجام دهیم و کسب یک صندلی و حوزه ای از قدرت را برای صرف تصرف صندلی نگاه نکنیم.

وی تصریح کرد: باید پاسخگوی مسایل هر حوزه از فعالیت خود باشیم تا شهر، استان و کشورمان به نقطه ای امن از ابادی و عمران برسد‌.

ناجی توضیح داد: هزینه کرد کاندیداها در بحث تبلیغات انتخاباتی در سطح خود باید قابل کنترل باشد تا هزینه گزاف نداشته باشند، در بحث تبلیغات کاندیداها اندازه پوسترها و بکارگیری روش های برای کم کردن هزینه های انتخاباتی اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اگر افرادی در بحث انتخابات قصد سوء استفاده داشته و می خواهند از روش های غیر معمول استفاده کنند؛ گفت: اقدامات مورد توجه است و رصد می شود و باید توجه داشته باشیم که انتخاب نهایی را مردم انجام می دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: حق انتخاب را باید به مردم داد تا با بررسی دقیق تر انتخاب مناسب تری داشته باشند و در این میان نقش انجمن ها نیز برای شفاف سازی در حوزه انتخاباتی موثر است تا در فرصتی باز و اتاق شیشه ای برجستگی رفتارها و عدم انجام رفتارهای خلاف شئونات اخلاقی را خواهیم داشت و مردم نیز با دانش و بینش بیشتر به انتخاب افراد می پردازند.

وی در خصوص مسائل پیش آمده میرامون شوراهای شهر گفت: این مسائل بررسی می شود و توسط نهادهای مسئول بررسی می شود و حتی گاهی سلب عضویت و یا حتی انحلال شوراها هم ممکن است پیش آید که پیش بینی های قانونی در این زمینه وجود دارد که بر اساس آن عمل می شود.

وی در خصوص روند فعالیت شوراهای شهر و روستا و فعالیت ادواری آنها از شورای اول تا کنون گفت: حرکت های قانون مند این نهادها رو به بهبودی و بهتر شدن بوده است، امید است در البرز نیز اینگونه باشد.

ناجی اذعان کرد: شوراها باید توجه کنند که تمامی امکانات و اموال شهر در فرآیند انتخابات در اختیار آنها قرار می گیرد و باید بهترین نحو در برگزاری انتخابات این امکانات را بکار گیرند و در جهتی که بیشترین نفع را برای مردم داشته باشد بکارگیری این امکانات را داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این میان افرادی که انتخاب می کنیم بار سنگینی را عهده دار هستند که می تواند سرنوشت جامعه را تغییر دهد و ما باید در انتخاب خود دقت کنیم ، مسئولیت اجتماعی سیاسی فرهنگی و از همه مهمتر تاریخی ما مدنظر است.

معاون استاتدار البرز توضیح داد: نقش معاونین در روند فعالیت های استانی تابع مقرراتی است که در مدیریت کلان استان داریم و حوزه سیاسی نیز مطابق بر این موارد است.

او با بیان اینکه  حذف حلقه ارتباطی با خبرنگار موجب صدمات می شود؛ گفت: ‌ما باید جایگاه این ارتباطات را ارج بنهیم و از مدیران می خواهیم با سعه صدر بیشتر با خبرنگاران ارتباط داشته باسند و اجازه نقد و تحلیل را به آنها بدهند؛ چون موجب اصلاح جامعه و نفس کشیدن آن است.

ناجی تاکید کرد: به هیچ وجه موافق رفت و آمد اصحاب رسانه در محاکم قضایی به دلیل شکایت از آنها نیستیم اما امیدواریم آنها نیز در چارچوب فعالیت های رسانه ای قانونی خود کار کنند.

این مسئول در خصوص تکذیبیه که پیرامون انتشار برخی اخبار در رسانه مدیران از آنها می خواهند انجام دهند، افزود: نیاز به برخورد قهری ندارد و در بسیاری مواقع می توان از کنار آم به نفع جامعه و حفظ فضای رسانه ای کناره گیری کرد و از رسانه ها نیز انتظار داریم در خبرسازی مراقب مسائلی باشند که روان جامعه را پریشان و متلاطم می کند.

ناجی گفت: در حوزه مسائل اجتماعی از جمله جوانان و بانوان و بزهکاری و جرائم نگرانی های ویژه داریم که پیرامون این مسائل جلسات متعدد در کارگروه های مختلف استانی برای پرداختن به این موضوعات داریم.

وی در مورد رفع آسیب های اجتماعی از جمله در حوزه مواد مخدر که تاثیر گذار در فعالیت های اجتماعی است، گفت: تلاش ها برای ایجاد کمپ ماده ۱۶ در مرحله نهایی است، پیش بینی ما برای رسیدگی به بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر در این کمپ است، پیش بینی اعتبارات آن را نیز داشته ایم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز افزود: امید است هر چه زودتر راه اندازی کمپ ماده ۱۶ را رقم بزنیم و حتی تلاش می کنین تا بتوانیم با رعایت استانداردها در این حوزه و در بخش هایی مانند نگهداری، رسیدگی، غربالگری و قرنطینه بتوانیم البرز را به عنوان پایلوت معرفی کنیم، در زمینه کنترل آسیب های اجتماعی برای کمک به زنان سرپرست خانوار نیز جلساتی داشته ایم.

ناجی اشاره کرد: فعالیت هدفمند برای حرکتی هماهنگ و کنترل مسائل و معضلات اجتماعی در البرز  مطرح است که در بحث زنان خانوار به آن می پردازیم و تلاش می کنیم تا منطقه ای به شکل پایلوت مشخص شود که در آنجا دستگاه ها طبق اطلاعات و آمار زنان سرپرست خانوار کارهای لازم در این حوزه را عملیاتی می کنند،  امید است کارهای خوبی در آنجا انجام شود.

وی گفت: در حوزه سرقت های خرد در البرز نگرانی هایی داریم که امید  است با کمک شهرداری ها بتوانیم شاهد جبران کسری تعداد پارکینگ های ساختمان ها باشیم تا کمتر شاهد مواردی از جمله سرقت از خودروها باشیم.

ناجی تاکید کرد: برای مبارزه با قاچاق با افزایش صددرصدی گشت ها و  روند فعالیت کمیته هایی در این راستا، بستن برندهای غیرمجاز و کنترل آنها برای جلوگیری از ورود و فروش کالاهای غیر مجاز صورت گرفت.

وی اذعان کرد: امید است در سایه اقدامات مبارزه ای در حوزه قاچاق کالا ترویج استفاده از کالاهای داخلی و رونق تولید را داشته باشیم، امیدواریم در حوزه مواد مخدر هم با کارهایی موجب پیشگیری از گرایش جوانان به این مواد شویم.

معاون استانداری البرز با اشاره به اینکه  امید است فضای جامعه به گونه باشد که احزاب رسمی کشور  بتوانند رفتارهای خود به گونه ای برنامه ریزی کنتد که بتوانند در چارچوب قانون و فضاهای بسته کار کرده انجام سخنرانی ها را  داشته باشند؛ گفت: تا شور و نشاط انتخاباتی ایجاد کنند.

این مسئول بیان کرد: در کشور نیز یه یقین با اتحاد و انسجام ملی در شرایطی که کشورمان با تهدید هایی مواجه است پیش می رویم و از این شرایط تحت هدایت مقام معظم رهبری و با برنامه ریزی ها و کمک ریاست جمهوری و مجلس عبور کرده تا به ایجاد شرایط باثبات در کشور برسیم.

وی در مورد آمار و تعداد مسئولین و مدیران استان البرز که برای انتخابات مجلس پیش رو کاندید شده اند، گفت: متن استعفا باید به مدیران مجموعه اعلام شود به همین  دلیل آمار دقیقی در این زمینه نداریم و اطلاعات ما در این خصوص مواردی است که حدودی دریافت کرده ایم.