اتمام حجت فرماندار فردیس با برخی ادارات کل استان البرز
اتمام حجت فرماندار فردیس با برخی ادارات کل استان البرز
فرماندار فردیس با طرح این پرسش که به راستی چند سال دیگر باید بگذرد تا برخی ادارات کل البرز، فردیس را به عنوان یک شهرستان مستقل در استان بپذیرند، گفت: مایلم با بعضی از مدیران کل استان اتمام حجت کنم تا پایان امسال مقدمات راه اندازی اداره تابعه خود را در این شهرستان فراهم کنند.

ابوالفضل اینانلو افزود: شش سال در چنین روزهایی یعنی آخرین روزهای خرداد ماه سال ۹۲ فردیس به عنوان ششمین شهرستان استان البرز رسمیت یافت و اکنون در حالی هفتمین سال ارتقا فردیس به شهرستان را آغازمی کنیم که برغم مکاتبه ها و پیگیری‌های مستمر هنوز چندین مدیرکل استان نسبت به استقرار اداره های متبوع خود در این شهرستان اقدام نکرده اند.

وی مسکن و شهرسازی، آموزش و پرورش، بنیاد مسکن، سازمان انتقال خون و شرکت پخش فراورده های نفتی را از جمله اداره های فاقد نمایندگی در این شهرستان معرفی کرد و گفت: فردیس در حالی میزبان انبار نفت استان البرز است که شرکت پخش فرآورده های نفتی استان تاکنون زیر مجموعه خود را در این شهرستان تأسیس نکرده است.

فرماندار فردیس اظهار داشت: واقعیت این است که شهر پر جمعیت فردیس به عنوان شهر فاطمی، شهدای اقتدار همواره در همه صحنه‌ها از جمله اهدا خون پیشگام بوده‌اند، اما سازمان انتقال خون کماکان در این شهرستان نمایندگی ندارد و مردم نوعدوست و شریف فردیس برای اهدا خون در ماه مبارک رمضان امسال ناگزیر راهی کرج شدند.

اینانلو، استقرار این اداره‌ها را یک مطالبه عمومی مردم شهرستان فردیس دانست و گفت: به نظر منطقی نیست که فردیس نشینان از جمله برای دسترسی به اداره راه و شهرسازی یا بنیاد مسکن مجبورند شوند فاصله پرترافیک فردیس تا کرج را طی کنند.

وی افزود: همانگونه که امام جمعه فردیس بارها بر استقلال آموزش و پرورش ای شهرستان تاکید کرده‌اند، اکنون فردیس میزبان بیش از ۹۰ درصد جمعیت دانش آموزی ناحیه ۲ آموزش و پرورش شهرستان کرج است بنابراین چه محدودیت و معذوریتی وجود دارد که می‌تواند مانع استقلال آموزش و پرورش شهرستان فردیس شود؟

وی تاکید کرد: این در حالی است که با توجه به کمبود فضاهای آموزشی، تجهیزاتی و دیگر نیازهای آموزش پرورش فردیس، استقلال این مهمترین نهاد آموزشی در این شهرستان می‌تواند از بار مشکلات آموزش و پرورش کرج نیز بکاهد.

اینانلو ادامه داد: از طرفی مسئول اداره مستقل آموزش و پرورش فردیس هم می‌تواند در جهت رفع کاستی‌های آموزش و پرورش این شهرستان با همت و جدیت بیشتری نسبت به جذب کمک‌های مردمی و دیگر سازمان‌ها و نهادهای شهرستان فردیس اقدام کند.

فرماندار فردیس گفت: فردیس با حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت بعد از کرج مرکز البرز، دومین شهرستان پر جمعیت استان است بنابراین از عموم مدیران کل محترم استان بخصوص آنهایی که تاکنون در زمینه استقرار اداره تابعه خود در این شهرستان اقدام نکرده اند، انتظار می‌رود تا پایان امسال پاسخگوی مطالبات مردم این شهرستان باشند.

وی در پایان از استاندار البرز که پیگیر مسائل مختلف استان از جمله موارد مربوط به شهرستانهاست تقدیر و تشکر کرد و از ایشان در خواست نمود دستور اکید برای استقرار همه دوایر دولتی در شهرستان که تاکنون مستقر نشده اند داده شود.

  • منبع خبر : ایرنا