ارتقاء ظرفیت گوشی های هوشمند از اندروید به سیستم عامل داخلی/رفع موانع بخش خصوصی بزرگترین جهاد است
ارتقاء ظرفیت گوشی های هوشمند از اندروید به سیستم عامل داخلی/رفع موانع بخش خصوصی بزرگترین جهاد است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:با افزایش سیستم عامل گوشی های هوشمند موبایل سعی داریم از استارتاپ ها حمایت کنیم و تسریع در استفاده اپلیکیشن بوجود آمده توسط استارتاپ ها از جمله هدف این اقدام بود.

به گزارش البرز فردا، محمد جواد آذری جهرمی در شصت و هشتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان ضمن قدردانی از تمهیداتی که در مقابل سیل تمام دستگاه های این استان انجام دادند؛ اظهار داشت:علاقمند هستم به تشریح شرایط اقتصادی کشور بپردازم.

وی ادامه داد: در سال جاری ۴۰۷ میلیارد تومان  بودجه دیده شده بود این بودجه به ۴۴۸ هزار میلیارد تومان تبدیل شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور با اشاره به اینکه استکبار جهانی در عرصه بین المللی مشکلاتی در خصوص صادرات نفت انجام دادند؛ گفت: آنها برای ما مشکلاتی ایجاد کردند اما با برنامه ریزی های انجام شده باید تلاش شود فشار کمتری به جامعه وارد شود.

این مسئول افزود: بعد از نفت اقتصاد و مولفه های درآمدی ابتدا در مالیات است و مالیات از بخش های خصوصی و عمومی گرفته می شود؛ وبعد از آن گمرکات هستند که در آمد آنها از صادرات و واردات است.

آذری جهرمی تاکید کرد: با توجه به محدود شدن صادرات نفت باید اقدامات جایگرین را در دستور کار قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه در کار گروه اقتصاد مقاومتی باید اقدامات اساسی انجام دهیم؛ افزود: اولین اقدام رفع موانع بخش خصوصی است که بزرگترین جهاد است و دومین اقدام هم افزایی است که باید از ظرفیت های موجود بی نهایت استفاده کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح کرد: در این استان هم افزایی لازم بین نمایندگان مجلس وجود دارد و همگی با هم همدل هستند و استاندار البرز هم با دلسوزی گروها ی مختلف را به یکدیگر وصل می کند.

وی در ادامه  باتوجه به اینکه تقاضای زیاد است و منابع ما محدود هستند؛ گفت: باید اولویت بندی و شاخص گذاری انجام شود که و تا پایان سال باید کنترل شود.

آذری جهرمی گفت: تا پایان سال ۴ جلسه دیگر باید تشکیل شود و این موضوع نا امید کردن دشمن است و دلبسته به تحت فشار حداکثری است و پارامتر استکبار جهانی بر جنگ اقتصادی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:با افزایش سیستم  عامل گوشی های هوشمند موبایل سعی داریم از استارتاپ ها حمایت کنیم و تسریع در استفاده اپلیکیشن بوجود آمده توسط استارتاپ ها از جمله هدف این اقدام بود.

او تشریح کرد: باید به حقوق مردم توجه داشته باشیم فشارهای اقتصادی وجود دارد اما اثر آن روی خانواده است و باعث بروز پیدا کردن آسیب های اجتماعی بر خانواده ها است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته وعده افتتاح فرودگاه پیام محقق و اجرایی شدن آن،  اظهار کرد: تشابه لاین فرود فرودگاه فتح و فرودگاه پیام مسافربری شدن فرودگاه پیام را به تاخیر انداخته است؛ تا مادامی که نکات ایمنی در این مجموعه انجام نشود به شخصه موافق مسافربری شدن پیام نیستم.

آذری جهرمی تاکید کرد: تمام مسایلی که مدیران اجرایی از جمله بحث شعاع ۱۲۰ کیلومتری و..  را مطرح کردند مورد پیگیری قرار می دهیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه شهرستان طالقان ظرفیت های گردشگری را دارد گفت: بخش خصوصی باید در این زمینه وارد عمل شود تا مراکز اقامت گاهی ایجاد شوند.