اتهامات پوچ مثلث عصا به ایران
اتهامات پوچ مثلث عصا به ایران
اتهامات مثلث عصا ( عربستان،صهیونیست،آمریکا) به ایران در این روزها شدت گرفته است به گونه ای که بدون مدرک و سند هر حرفی که به فکرشان بیاید علیه ایران بر زبان جاری می کنند!!!

به گزارش البرز فردا ،«عادل الجبیر» وزیر مشاور دولت عربستان در امور خارجی، عصر دیروز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» آمریکا، موضع کشورش درباره حادثه حمله به دو نفتکش در دریای عمان را اعلام کرد و مدعی شد که ایران مسئول این حمله است و ما با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا «متفق‌القول هستیم که ایران مسئول این حمله است».

وزیر خارجه آمریکا، دیروز مدعی شد ایران روز ۱۲ آوریل به دنیا قول داد انتقال نفت از طریق تنگه هرمز را متوقف خواهد کرد. او ادعا کرد ایران اکنون در حال اقدام برای عملی کردن این وعده است.

الجبیر مدعی شد: «ایران تاریخی طولانی در چنین اقداماتی دارد؛ این کشور پیشتر نیز به نفتکش‌ها حمله کرد و از طریق حوثی‌ها( انصارالله) موشک‌هایی به عربستان شلیک کرد. آنها( انصارالله) همچنین به ایستگاه‌های پمپاژ نفت در عربستان حمله کردند، همانطور که ما دیدیم آنها( ایران) حوثی‌ها را به موشک‌های بالستیک مجهز می‌کنند »

این وزیر سعودی، که اتهام‌هایش علیه ایران در ارتباط با حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان را بدون سند و مدرک مطرح می‌کرد، اظهار داشت تحقیقات در این‌باره ادامه خواهد یافت و به‌زودی نتایج آن به جهانیان اعلام خواهد شد

الجبیر درباره تدابیری عربستان سعودی در پاسخ به این تحولات، مدعی شد: «ما با دوستان‌مان و همپیمانان‌مان از جمله در ایالات متحده، درباره تدابیری که باید اتخاذ شود، رایزنی می‌کنیم. بسیار مهم است که جهان پیامی قوی برای ایران ارسال کند با این مضمون، که اقدامات خصمانه و حملات آن به کشتی‌های تجاری و تجهیز گروه‌های انصارالله و حزب‌الله به موشک‌ها غیرقابل قبول است.»

این وزیر سعودی همچنین به تنش موجود میان ایران و آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت که این تنش به جنگ تبدیل نمی‌شود.الجبیر این را هم گفت که عربستان سعودی همپیمان آمریکا است و در جنگ احتمالی با ایران، کنار آمریکا قرار می‌گیرد.

مقاله مرتبط :معامله قرن و وطن جایگزین طرح صلح« مثلث عصا»

بعد از طرح اتهامات بی‌اساس علیه ایران از سوی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، اکنون نوبت پاتریک شاناهان کفیل وزارت خارجه این کشور است که بدون هیچ سند و مدرکی، ایران را در حادثه انفجار ۲ نفتکش در دریای عمان مقصر جلوه دهد.

وی در یک رشته پیام توئیتری مدعی شد: تداوم حملات تحریک‌آمیز ایران در سطح منطقه تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌المللی و هجمه‌ای علیه آزادی کشتیرانی در دریای آزاد است.

شاناهان در ادامه ادعاهای خود می‌افزاید: اگرچه به دنبال درگیری نیستیم، وزارت دفاع آمریکا از نیروها و منافع این کشور در سراسر جهان دفاع خواهد کرد. ما (آمریکا) از تجارت جهانی حراست کرده و از آزادی کشتیرانی دفاع می‌کنیم.

  • منبع خبر : eghtesadnews.com