برگزاری نخستین جلسه ستاد انتخابات شهرستان فردیس
برگزاری نخستین جلسه ستاد انتخابات شهرستان فردیس
نخستین جلسه ستاد انتخابات شهرستان فردیس به منظور برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز به ریاست فرماندار شهرستان فردیس در محل دفتر فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش البرز فردا و به نقل روابط عمومی فرمانداری شهرستان فردیس ، مهندس اینانلو در این جلسه بر ترسیم اصول کلی حاکم بر انتخابات تاکید کرد و گفت : برگزاری انتخابات سالم و ایمن، رعایت قانون و حفظ حقوق انتخاب کننده، رعایت بی‌طرفی در تمام ارکان انتخابات، تعامل سازنده میان ارکان نظام، جلب مشارکت حداکثری مردم احزاب و جناح ها و توسعه نشاط سیاسی ، از مهمترین سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است که باید به آن توجه جدی شود .

مقام عالی دولت در شهرستان فردیس ، چهار اصل اساسی در برگزاری انتخابات را مورد تاکید قرار داد و گفت: زمینه سازی برای مشارکت حداکثری، قانون مداری، امانت داری و بی طرفی، چهار اصل مهم و اساسی در انتخابات هستند که مجریان و دست اندرکاران انتخابات باید این اصول را سرلوحه کار خود قرار دهند.

فرماندار فردیس افزود : برای برگزاری انتخاباتی باشکوه در شهرستان لازم است همه کمیته ها از هم اکنون برنامه ریزی لازم را برای اجرای هرچه بهتر وظایف خود داشته باشند ، کمیته‌های زیرمجموعه ستاد انتخابات شهرستان باید در اسرع وقت جلسات خود را تشکیل و بر اساس زمان بندی اعلام شده، وظایف محوله را به نحو احسن انجام دهند.

مهندس اینانلو با اشاره به اینکه جمهوریت نظام با انتخابات تعریف می‌شود خاطرنشان کرد: انتخابات، پشتوانه و سرمایه نظام و معیاری برای ارزیابی سیاسی نظام است، از این رو در شرایطی که دشمنان می‌خواهند با فشار و تشدید تحریم مردم ایران را نسبت به نظام مایوس کنند، ضروری است وفاق اجتماعی در مردم و ارتباط بین ملت و دولت و ارکان نظام سیاسی تقویت بشود.

وی حضور با شور و شعور مردم را تضمین کننده امنیت کشور دانست و تاکید کرد: نباید اجازه داد فضای یاس و ناامیدی در جامعه رواج پیدا کند و مشارکت حداکثری مردم را تحت تاثیر قرار دهد

فرماندار فردیس همچنین از اعضای ستاد انتخابات خواست فعالیت‌های زودهنگام انتخاباتی را به دقت رصد کنند .