۲۲ هزار حلقه لاستیک بین ناوگان حمل ونقل عمومی البرز توزیع شد
۲۲ هزار حلقه لاستیک بین ناوگان حمل ونقل عمومی البرز توزیع شد
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که ۲۲ هزارو 634 حلقه لاستیک از تیرماه سال گذشته تاکنون در بخش ناوگان حمل بار و مسافر استان توزیع شده است.

مهرداد جهانی اظهار داشت: از این تعداد ۱۹ هزار و ۹۱۰ حلقه لاستیک در بخش حمل ونقل کالا و۲ هزارو ۷۲۲ حلقه لاستیک نیز در بخش حمل ونقل مسافر به رانندگان استان تحویل شده است.

وی افزود: این لاستیک‌ها با هدف عرضه بدون واسطه و جلوگیری از ایجاد بازار کاذب با هماهنگی وزارت راه وشهرسازی و وزات صنعت، معدن و تجارت انجام شده است.

این مسئول بیان داشت: رانندگان با در دست داشتن کارت هوشمند فعال ناوگان حمل ونقل عمومی و مدارک شناسایی خودرو می‌توانند برای دریافت لاستیک به انجمن‌های صنفی رانندگان شهرستان محل اقامت خود در استان البرز مراجعه کنند.

جهانی خاطرنشان کرد: سهمیه لاستیک تخصیصی به رانندگان بر اساس پیمایش آنها بوده و در بخش حمل ونقل مسافر به هردستگاه اتوبوس در ازای ۲۰ هزار کیلومتر کارکرد و مینی بوس در ازای ۱۵ هزار کیلومتر کارکرد ۲ حلقه لاستیک اختصاص می‌یابد.

به گفته وی، همچنین در بخش جابجایی کالا به وسایل نقلیه باری با ظرفیت تا ۲۰ تن به ازای ۲۰ هزار کیلومتر کارکرد، وسایل نقلیه باری بیش از ۲۰ تن تا ۴۰ تن، به ازای ۱۵ هزارکیلومتر کارکرد و وسایل نقلیه باری با ظرفیت بیش از ۴۰ تن به ازای ۱۰ هزار کیلومتر کارکرد، ۲ حلقه لاستیک داده می‌شود.

  • منبع خبر : ایرنا