طالقان نقطه هدف البرز در تصمیم سازی سال جاری است
طالقان نقطه هدف البرز در تصمیم سازی سال جاری است
استاندار البرز گفت: شهرستان طالقان نقطه هدف در تصمیم سازی و بودجه سال ۹۸ استان البرز خواهد بود.

عزیزاله شهبازی در سفر یک روزه به شهرستان طالقان در جمع مردم روستای منگلان بخش بالا طالقان افزود: طالقان ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه مشارکت‌های اجتماعی دارد چراکه این شهرستان غنی از فرهنگ، بسیار دانشمند پرور است.

وی ادامه داد: این منطقه سرزمین انسان‌های پرآوازه کشور همچون مرحوم آیت الله العظمی طالقانی بوده و نرخ بیسوادی آن نیز صفر است.

استاندار البرز افزود: مردم طالقان همواره سربازان فداکاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده‌اند و به طور یقین به گونه‌ای عمل می‌شود که اسباب رضایتمندی مردم طالقان را فراهم کنیم.

شهبازی گفت: راهکارهایی در کنار تشکیل کارگروه‌ها برای تقویت ظرفیت‌های طالقان از جمله دامداری، دامپروری و گردشگری اتخاذ کرده و به زودی اجرایی خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: در سال ۹۸ پروژه راه طالقان – هشتگرد باید به بهره برداری برسد، مشکلات مردم ساکن در نواحی سدهای امیرکبیر و طالقان پیگیری خواهد شد.

استاندار البرز افزود: همچنین در مرحله اول پنج میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد ابنیه ضروری اعم از سرویس‌های بهداشتی، نماز خانه به بالا طالقان اختصاص داده می‌شود.

شهبازی گفت: رسیدگی به دیگر مشکلات مردم طالقان در خصوص ساخت و سازها و تعیین حریم روستاها نیز در محل این روستاها، با حضور دهیارها و شوراهای روستایی دنبال می‌شود.

وی اظهار داشت: بحث اشتغال و ماندگاری جمعیت در طالقان در دستور کار قرار گرفته و و در کشور روی شهرستان استراتژیک طالقان که دارای ظرفیت‌ها و ارزش‌های بسیاری است بسیار حساب می‌شود.

وی افزود: در زمینه تأمین زیرساخت‌ها از جمله راهسازی، گازرسانی نیز با بررسی مشکلات اقدامات مؤثری انجام خواهد شد.

استاندار البرز برای بازدید از پروژه‌های عمرانی، روستاهای طالقان و همچنین دیدار چهره به چهره با مردم در این شهرستان حضور یافته است، وی دراین سفر یک روزه به طالقان در رأس جمعی از مسئولان و مدیران البرز با حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهدا به بازدید از نقاط مختلف طالقان پرداخت.

شهبازی نیز ز از روند پیشرفت پروژه راه هشتگرد – طالقان و نقاطی که در بارش‌های امسال دچار رانش زمین شدند، بازدید کرد.

استاندار البرز با حضور در روستای منگولان بخش بالا طالقان در جمع مردم گوش شنوای مسائل، مشکلات و دغدغه‌های آنها بود.

وی همچنین در ادامه در جمع مردم روستای میراش در پایین طالقان قرار گرفته و از نزدیک مشکلات و موانع آنها را مورد بررسی قرار داد.

در پایان نیز جلسه شورای اداری شهرستان طالقان به ریاست استاندار البرز برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا