۱ مستقیم به چشمشان نگاه کنید و نگران چیزی نباشید قوی، استوار، بدون نگرانی و ترس! بر اساس تحقیق انجام شده توسط دانشگاه نورس وسترن مستقیم به چشم مخاطب نگاه کردن باعث می شود شما بیشتر صمیمی، علاقه مند و دوست داشتنی به نظر برسید. در واقع تماس چشمی تاثیر به سزایی برای بیشتر دوست […]

۱ مستقیم به چشمشان نگاه کنید و نگران چیزی نباشید
قوی، استوار، بدون نگرانی و ترس! بر اساس تحقیق انجام شده توسط دانشگاه نورس وسترن مستقیم به چشم مخاطب نگاه کردن باعث می شود شما بیشتر صمیمی، علاقه مند و دوست داشتنی به نظر برسید. در واقع تماس چشمی تاثیر به سزایی برای بیشتر دوست داشتنی بودن شما توسط دیگران دارد.
۲ زمانی که برای دوستانتان هدیه میخرید، یک هدیه هم برای خود در نظر بگیرید
طبق یک مطالعه منتشر شده در روانشناسی شخصیت و روانشناسی بولتن ، افراد جذب چیزهایی می شوند که شبیه به دیگران باشد و و یکی از راه های نشان دادن شباهت این است که در سلیقه یکسان باشند. افراد زمانی که هدیه میدهند و میگویند: “امیدوارم این را دوست داشته باشی، من از همین، یکی هم برای خودم گرفتم.” خیلی بیشتر دوست داشتنی به نظر می رسند ازینکه یک کارت ساده بگیرند و بگویند: ” امیدوارم ازش لذت ببری.”
۳ صدای درونتان را ساکت کنید
به گفته جولی سی کال، درمانگر در مرکز مشاوره کول ال ال سی، بیشتر مردم همیشه تصور می کنند که چیزی با آن هاست که درست نیست. و “آنها دوست داشتنی نیستن.” و او توضیح می دهد که مشکل خود آنها نیستن، و مشکل طرز فکرشان نسبت به خود آنهاست. او می گوید این فکر منفی می تواند به یک چرخه ای تبدیل شود که در آن شما فکر می کنید که دوست داشتنی نیستین، بنابراین شما طوری رفتار می کنید که افراد شما را دوست ندارند و پس از آن انتظارات خود را برآورده می کنید. در عوض،به چالش ها و به شواهدی مبنی بر این که مردم شما را دوست دارند، بپردازید.
۴ زمانی که دیگران صحبت می کنند سرتان را به نشانه تایید تکان دهید
اگر به دیگران توجه نشان ندهید هرگز دوست داشتنی به نظر نمی رسید. سر تکان دادن یک راهی برای تایید حرف دیگران است، بدون اینکه حرف آن ها را قطع کنید. زمانی که دیگران در حال صحبت هستند،هرچند وقت یکبار سرتان را تکان دهید. بر طبق یک مطالعه منتشر شده در ادراک، افرادی که سرشان را تکان میدهند تقریبا نسبت جذابیتشان از ۳۰ درصد به ۴۰ درصد رسیده است.
۵ به طور ماهرانه رفتار شخص را تقلید کنید
در حقیقت، افرادی که شبیه ما هستند را بیشتر دوست داریم. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در علوم روانشناسی یک راه برای نشان دادن اینکه شما شبیه به شخص دیگر هستید و فورا جذب شما شوند این است که به راحتی رفتارشان را تقلید کنید. هیچکس نمی گوید که کاملا رفتارشان تقلید بشود اما اتخاذ موضع مشابه، حرکات و یا سبک گفتاری می تواند به شما کمک کند که دوست داشتنی تر به نظر برسید.
۶ دو بار لمسش کنید
طبق مطالعه دانشگاه نورس وسترن، آهسته نوازش کردن پشت افراد، تکان دادن دست، بزن قدش، و یا لمس بازوی افراد به شما کمک می کند که بیشتر دوست داشتنی به نظر برسید. اما یک ترفند وجود دارد: بیش از سه بار لمس کردن اثر متفاوتی دارد و این باعث می شود که شخص لمس کننده مشکوک و کمتر قابل قبول باشد.
۷ شادی را انتقال دهید
اگرخوشحال هستید و آن را می دانید، آن را نشان دهید! با توجه به یک متاآنالیز منتشر شده در روانشناسی بولتن، مردم به طور خودکار افراد شاد را دوست دارند. هنگامی که افراد احساس خوشحالی می کنند، به نظر می رسد با اعتماد به نفس، خوش بینانه و پر انرژی هستند، که باعث می شود دیگران فورا جذب آنها شوند.
۸ احساساتتنان را (کمی) بروز بدهید
بر طبق یک تحقیق انجام شده توسط دانشگاه واشنگتن، نشان دادن برخی از احساساتتان در هنگام صحبت کردن می تواند شما را جذاب تر کند. همدردی راه بسیار اساسی است که با دیگران ارتباط برقرار کنیم و بیان احساسات به دیگران اجازه می دهد تا با شما همدردی کنند.
۹ هرچند وقت یکبار همرنگ جماعت شوید
بر طبق یک مطالعه انجام شده توسط دانشگاه هلسینکی، افرادی که غذای سالم می خوردند، به طور کلی خیلی با اضباط هستند، اما بعید به نظر می رسد دوست داشتنی باشند. ممکن است پیوستن به یک رژیم غذایی سختگیرانه باعث شود که دیگران (بر خلاف آن چیزی که واقعا هستند) قضاوتشان کنند. به علاوه، غذا خوردن یک فعالیت اجتماعی است. شما مجبور نیستید غذای ناخواسته را بخورید، اما اگر میخواهید با دیگران هماهنگ باشید، اجازه بدهید از حال و هوای اجتماعی لذت ببرید.
۱۰ از دیگران تعریف کنید
بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی، چیزی برای تعریف کردن از دیگران پیدا کنید، حتی اگر در آن زمان در اتاق نیستید، نه تنها دیگران را می سازد، بلکه باعث می شود که شما نیز بیشتر دوست داشته بشوید. محققان می گویند: “نگاه مثبت به دیگران، ویژگی های مثبت خودتان را نشان می دهد.”
۱۱ از شایعه های آبکی رد شوید

طبق مطالعه ی جی پی اس پی، مشارکت در شایعات در مورد دیگران باعث می شود احساس کنید که شما بخشی از جمعیت محبوب هستید اما در حقیقت کمتر قابل اعتماد و مطلوب به نظر می رسید. آنچه شما در مورد دیگران می گویید چیزهای زیادی از شخصیت شما را نشان می دهد. تمرکز خود را بر روی نکات مثبت نگه دارید.
۱۲ ساعت های خوشی را بسازید
آشنایی = دوستیابی، یک اصل اساسی روانشناسی اجتماعی است. در واقع، هرچه افراد بیشتری بشناسید و به عنوان مثال، هرچه زمان بیشتری با آنها صرف کنید – آنها تمایل بیشتری به شما خواهند داشت. بر اساس مطالعات اگر می خواهید مردم به شما علاقه داشته باشند، یکی از ساده ترین راهها این است که بیشتر آنها را در اطراف خود داشته باشید.
۱۳ مُسکِن مصرف نکنین
طبق مطالعه منتشر شده در علوم اعصاب اجتماعی و تاثیرات روانشناسی، افرادی که مُسکِن مصرف می کنند احساس همدردی کمتری نسبت به دیگران دارند. این دارو توانایی شما را برای دیدن و ارتباط برقرار کردن با اضطراب ذهنی و جسمی افراد دیگر را کاهش می دهد، و باعث می شود که شما به طور کلی احساس همدردی کمتری نسبت به افراد داشته باشید. از آنجایی که افراد کسانی را که با آنها همدردی می کنند را دوست دارند، ممکن است این دارو باعث شود که شما کمتر دوست داشتنی به نظر برسید.
۱۴ در خواست کمک کنید
دان ماسلار، نویسنده و متخصص زیست شناسی اجتماعی، “درخواست کمک باعث خواهد شد که شما بیشتر دوست داشتنی به نظر برسید، زیرا افراد دوست دارند مفید باشد و زمانی که کسی به شما کمک می کند، یک پیوند طبیعی ایجاد می شود،” رمز پیروزی این است که چیزی را درخواست کنید که بتواند به راحتی و بدون هیچ گونه ناراحتی به انجام برسانند، مانند درخواست کمک گرفتن چیزی از قفسه بالا برداشتن، باز کردن درب برای شما وقتی که دست هایتان پر است یا چیزی را نگه دارند در حالی که در کیفتان دنبال چیزی می گردید.
۱۵ یک جوک بامزه بگویید
به گفته ی ماسلار، جوک های احمقانه افراد را خلع سلاح می کند و به مردم کمک می کنند تا در حضور شما احساس راحتی کنند، و این یک دلیل بیولوژیکی دارد. او توضیح می دهد که خنده اکسیوتوسین را آزاد می کند، و این به عنوان “هورمون پیوند” شناخته شده است، که باعث می شود شما بیشتر دوست داشتنی به نظر برسید.
۱۶ نظرشان را بپرسید
ماسلار می گوید: مردم بیشتر از هرچیزی عاشق این هستند که نظرشان را به اشتراک بگذارند و اگر شما نظر آن ها را در موقیعت های گوناگون بپرسید آنها خوش حال می شوند و احساس مثبتی در آنها نسبت به شما به وجود می آید. و او اضافه می کند که به یاد داشته باشید، این به این معنی نیست که شما جواب درستی بگیرید و یا حتما از آن استفاده کنید، به این معنی است که شما با یک شخص دیگر یک پیوندی ایجاد کرده اید و به آنها کمک کردید تا شنیده بشوند.
۱۷ خودتان باشید
به گفته کایسی هوداز، همه ی این توصیه ها ممکن است برایتان تنش زا باشد و نگران این باشید که دوست داشتنی به نظر نرسید. اما تنها چیزی که در آخر خیلی مهم است که باید به یاد داشته باشید این است که مردم شما را برای آنچه که واقعا هستید دوست خواهند داشت. او در ادامه می گوید: “در نهایت، خودتان باشید، شما نمی توانید افراد را مجبور کنین تا شما را دوست داشته باشند.” و “زمان خود را صرف شاد کردن و سالم بودن خود کنید، افراد نسبت به آن واکنش خوبی نشان خواهند داد.”

 

  • نویسنده : فرناز بیاتی