پنج کتابی که خواندنشان زندگی تان را دستخوش تغییرخواهد داد
پنج کتابی که خواندنشان زندگی تان را دستخوش تغییرخواهد داد
هنگامی که از وارن بافت درباره راز ثروت و موفقیتش سوال شد ، فاش کرد که هر روز ۵۰۰ صفحه مطالعه میکند ، تا دقیق باشد . متاسفانه ، اگر شما در حال حاضر از ساعت 9 تا 5 کار می‌کنید ، ممکن است زمانی برای مطالعه نداشته باشید ، چه برسد به یک کتاب کامل در روز . اما چه می‌شد اگر شما می توانستید بدون صرف کردن تمام اوقات فراغت خود ، از فواید مطالعه بهره‌مند شوید ؟

شما می‌توانید !

با برنامه Blinkist ، شما اطلاعات کلیدی و نابی را از بهترین کتاب‌های غیرداستانی در عرض چند دقیقه ، نه ساعت یا روز دریافت می‌کنید . کارشناسان ما این کتاب‌ها را به  صورت مفاهیم خلاصه ، به یاد ماندنی ، آسان و قابل‌فهم تبدیل می‌کنند . با پنج عنوان بیشتر مطالعه شده درباره خود بهسازی شروع کنید و ببینید آیا احساس رضایت بیشتری نسبت به قبل دارید یا نه .

۱- سیزده خطایی که از افراد قوی از لحاظ ذهنی سر نمی زند، نوشته امی مورین

آیا برای غلبه بر شکست‌های خود تلاش می‌کنید؟ یا درباره مسائل خارج از کنترل تان می جنگید؟ غلبه بر این موانع می‌تواند تاثیر عمیقی بر زندگی روزمره شما داشته باشد. مورین توضیح می دهد که چگونه موفق‌ترین بیمارانش در درمان بر این مشکلات فائق آمده اند .

۲- چگونه نگرانی را از خود دور کرده و زندگی کنیم نوشته دیل کارنیج

آیا تا بحال به این فکر کرده‌اید که چرا نمی‌توانید نگران چیزی نباشید ؟ هر چقدر تلاش می‌کنید ، آیا باز به همان مورد فکر می کنید ؟ با مشخص کردن منشا استرس خود می‌توانید یک‌ بار و برای همیشه از دست آن خلاص شوید . کارنگی به یک فرمول کارآمد که به مشغله های فکری شما در هر وضعیتی کمک می‌کند ، رسیده است .

۳- زندگی خود را چگونه ارزیابی می‌کنید ؟ اثر کلایتون ام . کریستنسن

، جیمز آلورث و کارن دیلن

آیا در دوراهی های زندگی تصمیمات درست می گیرید؟ در مواقعی که موفقیت‌های شغلی می‌تواند رضایت‌بخش باشد ، کم توجهی به خانواده و دوستان تان می‌تواند در طولانی‌مدت مضر باشد ، به طوری که حتی نمی‌توانید تصور کنید .

۴- نقطه قوت خود را پیدا کنید، نوشته

کن رابینسون

هر کس به چیزی علاقه دارد . اگر نمی‌دانید علاقه تان چیست ، به این معنی است که هنوز آن را کشف نکرده‌اید . یا شاید این کار را کرده باشید ، اما در هیاهوی زندگی گمش کردید. راهی برای خلاص شدن از قید و بند های دست و پا گیر جامعه بیابید و دریابید در زندگی چه چیزی شما را جذب می کند

۵- هوش هیجانی نوشته دنیل گول من

آیا می‌دانستید که اگر ضربان قلب شما از مرز ۱۰۰ بار در دقیقه عبور کند , احساساتی تر از آنی هستید که بتوانید منطقی فکر کنید ؟ ً احساسات شما احتمالا بیشتر از حدی که تصور میکنید و به آن اجازه داده اید قوه استدلال شما را احاطه می کند . گول من توضیح می‌دهد که چطور می‌توانید احساسات خود را کنترل کرده و در زندگی تصمیمات بهتری بگیرید .

 

 

  • نویسنده : مترجم:زینب آدینه وند- دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی