کاهش ۳۳ درصدی تصادفات فوتی در ۲ ماه سال جاری/امنیت ترافیکی در لیالی قدر برقرار است
کاهش ۳۳ درصدی تصادفات فوتی در ۲ ماه سال جاری/امنیت ترافیکی در لیالی قدر برقرار است
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز از کاهش 33 درصدی تصادفات فوتی در 2 ماهه ابتدای سال در این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار البرز فردا، سرهنگ غلامعلی شرق در جمع اصحاب رسانه بیان کرد: تنها در بحث تصادفات حادثه ساز صورت گرفته ۴۵ درصد نسبت به مدت مشابه شاهد افزایش برخورد با تخلفات حادثه ساز بودیم؛ که خروجی آن در کاهش تصادفات قابل توجه است.
وی با اشاره به اینکه با اعمال قانون بیشتر، شاهد تصادفات کمتری در استان هستیم؛ گفت: این موضوع بدلیل سیستم های هوشمند است به صورت شبانه روزی اخیرا لحاظ شده همچنین همکاران ما به صورت محسوس و نا محسوس در این زمینه همکاری لازم را انجام می دهند
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز افزود: در بحث توقیفات در دو ماهه ابتدای سال شاهد افزایش ۲۸ درصدی توقیف خودرو نسبت به سال گذشته بودیم و تا کنون ۲ هزار و ۹۶۴ دستگاه انواع موتورسیکلت در پارکینگ های سراسر استان توقیف شدند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در سال گذشته در شهرهای اقماری و ۴ شهرستان استان، تصادفات ما به صفر رسیده است؛ عنوان کرد: در سال گذشته در شهرستان نظرآباد و طالقان تصادفات منجر به فوت  نداشتیم در ساوجبلاغ یک فوتی و در شهرستان اشتهارد ۲ نفر تصادفات منجر به فوت داشتیم.
سرهنگ شرق افزود: در سال گذشته بالغ بر ۹۰ هزار گواهینامه صادر شد؛ به منظور کاهش تصادفات فوتی اولویت کار ترافیکی پلیس در فردیس و کرج انجام می شود همچنین در سطح استان اولویت با افزایش ایمنی عابرین پیاده و در کلانشهر آرام سازی ترافیک در بلوارها و خیابان های اصلی شهر صورت می پذیرد.
وی با بیان اینکه امسال تعداد ۲۰ دوربین به دوربین های ثبت تخلف سرعت افزوده خواهد شد؛ اظهار کرد: امیدورایم که در ۲۰ نقطه پر تصادف ایجاد شود.
سرهنگ غلامعلی شرق با اشاره به اینکه در آستانه لیالی قدر هستیم؛ بیان کرد: به منظور پوشش ترافیکی و تسهیل در تردد شهروندان و حفظ ایمنی مردم پلیس راهور استان در کلیه شهرستان های استان بخصوص مرکز استان به صورت ویژه آماده باش ۱۰۰ درصد است.
وی ادامه داد: در کنار سایر پلیس های تخصصی ضمن اینکه امنیت مردم را تامین می کنیم در بحث ترافیکی، امنیت ترافیکی انجام می شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز افزود: در شبهای قدر به صورت مقطعی محدودیت ترافیکی در محدوده امامزاده حسن، بلوار مصلی و  بلوار امامزاده حسن است و در صورت ضرورت حد فاصل میدان توحید تا چهار راه مصباح جنوب به شمال و شمال به جنوب محدودیت ترافیکی خواهیم داشت.
سرهنگ شرق در ادامه گفت: همچنین بلوار هوشیار محدوده امامزاده محمد و بلوار امامزاده طاهر بر اساس سنوات گذشته در لیالی قدر محدودیت ت رافیکی خواهیم داشت.
این مقام انتظامی تشریح کرد: در محدوده هیئت انصار، بلوار سرداران، مسجد جامع رجائی شهر محدوده مهدیه کرج و خیابان مظاهری کرج، در صورت ضرورت محدوده ترافیکی خواهیم داشت.
وی تاکید کرد: از شهروندان تقاضا داریم با استفاده از خودروهای عمومی برای شرکت در مراسم لیالی قدر حضور داشته باشند  تا کاهش بار ترافیکی را به همراه داشته همچنین رانندگان با سرعت مطمئن و توجه به جلو در این شبها تردد نمایند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز با اشاره به اینکه روز قدس را در پیش رو خواهیم داشت؛ عنوان کرد: مانند سنوات گذشته محدوده ترافیکی خواهیم داشت.