هجمه های فرهنگی دشمن هویت دانش آموزان را نشانه گرفته است
هجمه های فرهنگی دشمن هویت دانش آموزان را نشانه گرفته است
وزیر آموزش و پرورش گفت: هجمه های فرهنگی دشمن هویت دانش آموزان را نشانه گرفته است که تمسک جستن به قرآن می تواند آن ها را از این هجمه ها مصون نگه دارد.

به گزارش خبرگزاری البرز فردا ، محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از محفل انس با قرآن دانش آموزان شهرستان طالقان در جمع خبرنگاران گفت: البرز از جمله استان هایی به شمار می رود که در زمینه فضای آموزشی با مشکلاتی مواجه بوده و سرانه آموزشی در این استان پایین تر از میانگین کشوری است؛ در این راستا علاوه بر سوق دادن خیرین به سمت کمک به مدارس، بخش عمده ای از اعتبارات عمرانی ملی را نیز به استان هایی نظیر البرز اختصاص می دهیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به زودی کلنگ پروژه های تعریف شده بر زمین زده می شود، عنوان کرد: با توجه به اینکه البرز یکی از استان های مهاجرپذیر به شمار می رود، سرعت ساخت و ساز فضا از مهاجرت به این استان کمتر است به همین دلیل تراکم دانش آموزان در کلاس، بالا بوده و در نتیجه سرانه فضا کمتر شده است.

بطحایی اظهار کرد: تلاش وزارت آموزش و پرورش بر آن است تا در کنار مقامات محلی و استانی درصدد جبران کاستی ها برآید و شرایطی را فراهم کند تا مهرماه ۹۸ منابع انسانی در مدارس کل کشور تأمین شود؛ اجازه نخواهیم داد کلاسی بدون معلم بماند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: به دلیل اینکه نمی توانیم در روستاها مدارسی را دایر کنیم، دانش آموزان روستایی مجبور هستند در شهرستان طالقان تحصیل کنند بنابراین باید فضایی شبانه روزی برای محصلین فراهم کنیم تا سختی کمتری را در دوران تحصیل متحمل شوند.

وی با بیان اینکه این دانش آموزان از مسائل رفاهی و تفریحی مطلوبی برخوردار نیستند، عنوان کرد: تلاش ما بر آن است تا سال آینده مسیر راحت تر و مناسب تری را برای مدارس شبانه روزی ایجاد کنیم.

بطحایی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در شرایط کنونی که هجمه های سنگین، هویت دانش آموزان را در معرض خطر داده است، تمسک جستن به قرآن و اهل بیت (ع) و آموزه های تربیتی آن ها می تواند آن ها را از این هجمه ها مصون نگه دارد که در این راستا تلاش کرده ایم با برگزاری مسابقات، جشنواره ها و اردوهای قرآنی این امر را تحقق بخشیم.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: لازم است دانش آموزان در دوران تحصیل با مهارت آموزی های مختلف برای موفقیت در زندگی آینده آماده شوند؛ برنامه ریزی هایی نیز برای سال جدید و تابستان پیش رو جهت برطرف کردن کمبودها و کاستی ها صورت گرفته است.