درنشست رئیس جمهور با فعالان سیاسی چه گذشت؟
درنشست رئیس جمهور با فعالان سیاسی چه گذشت؟
ابتدا از اینکه در این نشست تقریبا افراد با دیدگاه های متفاوت حضور داشته و فرصت اظهار نظر یافتند،جای تقدیر دارد اما بعضا موضوعاتی مطرح شد که بسیار جای تامل دارد.

ابتدا از اینکه در این نشست تقریبا افراد با دیدگاه های متفاوت حضور داشته و فرصت اظهار نظر یافتند،جای تقدیر دارد اما بعضا موضوعاتی مطرح شد که بسیار جای تامل دارد.

دراین اجتماع که همراه با ضیافت افطاری بود کسانی بودند که بارها به انقلاب و انقلابیان نیش زده  و سخنانی گفته اند که به مراتب از سطح سخن مدعیان نمایندگی یک جریان پایین تر بود. زیرا در شرائطی که دغدغه اصلی مردم گرانی، نبود مدیریت و نظارت بر بازار و جدی نگرفتن بیکاری و افزایش تعطیلی روزانه مراکز تولیدی و…. است دبیرکل حزب اتحاد ملت(حزب مشارکت سابق) می گوید: “مااز  رای خود به شما پشیمان نیستیم ولی به دلیل عملکرد شما زیاد فحش می خوریم.” این همان تفکر سیاسی است که شعارش در انتخابات “باروحانی تا ۱۴۰۰” بود، اما در این روزها برخی از سران این جماعت پیشنهاد استعفای رئیس جمهور داده و پیشنهاد می دهند در پایان امسال همزمان با انتخابات مجلس انتخابات ریاست جمهوری نیز برگزار شود!

باز از جمله درخواست های دیگر اعضای اصلاح طلبان رفع حصر و  پخش آواز یک خواننده و گلایه از صدا وسیما و تاکید بر اینکه نباید تقاضای تماس ترامپ را بی پاسخ بگذاریم، بوده است! خوبست پیروان تفکر اصلاح طلبی بدانند که با طناب چه کسانی به چاه می روند! کسانی که مدعی هستند حمایت جماعت اصلاح طلب را با خود دارند و از نظر آنان در این اوضاع نابسامان و سختی های معیشتی مهمترین معضلات کنونی جامعه در موضوعات یاد شده خلاصه می شود! کسی پیشنهاد پاسخ به درخواست ترامپ می دهد که ظاهرا نشنیده  که ترامپ با سفر شبانه خود به بغداد اذعان و شکوه کرد؛ “با وجود  هفت تریلیون دلار هزینه در غرب آسیا، باید چراغ خاموش و شبانه به عراق بیاید”.

این واقعیت را ترامپ احمق درک کرد اما این  مدعیان سیاستمداری و سهم خواهان سیاسی نمی خواهند آنرا بپذیرند!

بر کسی پوشیده نیست، پیشنهاد ترامپ از موضع قدرت نیست بلکه از عجز آمریکا و اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه است.

یکی دیگر از میهمانان این ضیافت پیرامون مصرف گرایی و راحت طلبی سخن می گوید.که باید گفت: ” جانا سخن از زبان مردم و حامیان راستین انقلاب و قشر کم در آمد می گویی”! آیا اقشار کم در آمد جامعه تجمل گرا و مصرف گرا هستند یا برخی از کسانی که سنگ مردم را به سینه می زنند و در عوض شعار مردمداری می دهند، اما در پی زندگی مرفه و پر خرج هستند؟!

 

۱۳۹۸/۲/۲۳

(اقدام ارزشمند معاون سیمای سازمان صدا و سیما)

 

در آستانه ماه مبارک رمضان آقای مرتضی میرباقری معاون سیما از  اجرای یک سلبریتی و خواننده پاپ در ویژه برنامه ماه مبارک رمضان بنام”ماه ماه”جلوگیری ‌کرد که اقدامی ارزشمند بود هرچند صدای برخی از سلبریتی ها را در آورد.

این تصمیم قاطع جهت حفظ قداست ماه مبارک رمضان و احترام به فرهنگ دینی مردم روزه دار که بیشترین بیننده برنامه های ماه مبارک رمضان هستند،صورت گرفت. زیرا درست در لحظات عرفانی که مردم می خواهند توجه به خدا و دستیابی به آثار و برکات بندگی و روزه داری داشته باشند گاه توسط صدا و سیمای کسانی بر روی آنتن می روند که خاطره مردم از آنان موضع گیری های نادرست و غیر دینی و غیر انقلابیشان است. مردم با دیدن چهره و شنیدن صدای این جماعت به یاد نوع پوشش ورفتار و حرکات سبک و ژست های آنچنانی مانند ترویج تفکر فمینیستی و سگ بازی و..  در خارج از کادر صداوسیما و تضاد رفتاری آنان می افتند و همین هاست که در سُست کردن باورهای دینی و ملّی شنونده و بیننده تاثیر گذار است.

در صدا و سیما فراوانند کسانی که از توان اجرای بالا و سابقه ارزشی دیرینه برخوردارند و ثبات عقیده و رفتارشان ثابت شده است. اما از وجودشان استفاده نمی شود؟!

اقدام شایسته معاون سیما باید مورد تقدیر و حمایت همه جانبه قرار گیرد. لذا پیشنهاد می شود کسانی که طرفدار اینگونه اقدامات مثبت وانقلابی و ملّی هستند، این نوع اقدامات مدیران را حمایت کرده و اعلام نمایند. تا بیشتر تشویق شده و بدانند که مردم طرفدار آنان هستند و تنها نمی مانند.

۱۳۹۸/۲/۲۵

 

 

  • نویسنده : حجه الاسلام محمد حسین روحی یزدی