دستگیری باند کلاهبرداران اینترنتی
دستگیری باند کلاهبرداران اینترنتی
رئیس پلیس فتا البرز از دستگیری باند کلاهبرداران اینترانتی که با ترفند خرید شارژ رایگان و افزایش فالوور اطلاعات حساب کاربران را مورد هک قرار داده و از این طریق اقدام به خالی کردن حساب آنها می کردند، خبر داد.

به گزارش البرز فردا، سرهنگ  محمد اقبالی در تشریح این خبر گفت: در پي دریافت چند فقره پرونده کلاهبرداری مبني بر برداشت غير مجاز از حساب های بانکی به صورت فيشينگ، موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرارگرفت.

وی گفت : با انجام اقدامات پلیسی محرز شد که اکثر مالباختگان با ورود به يک برنامه کاربردی تحت عنوان خريد شارژ رايگان و يا افزايش فالوور در شبکه هاي اجتماعي مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

رئیس پلیس فتا البرز ادامه داد: با تحقیقات گسترده ماموران پلیس فتا در نهایت فردی که وجوه به حساب وی واریز می شد شناسایی و به پلیس فتا دعوت که طبق اظهارات وی مشخص شد ، اطلاعات حساب نامبرده نيز پس از هک با استفاده از يک نرم افزار مخرب تلفن همراه در اختيار کلاهبردار اصلي قرار گرفته است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ادامه ماموران با انجام اقدامات پلیسی پیچیده در نهایت یکی از متهمان را شناسايي و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی ادامه داد:با توجه به پیچیدگی فنی پرونده متهم که انتظار دستگیری از سوی پلیس را نداشت به ۳۰ فقره کلاهبرداری با همدستی یک برنامه نویس رایانه اعتراف کرد.

سرهنگ اقبالی با بیان این که همدست متهم درعملیات جداگانه دستگیر شد در خصوص شیوه و شگرد متهمان اظهار کرد : اعضای این باند کلاهبرداری با ورود به يک برنامه تحت عنوان خريد شارژ رايگان و يا افزايش فالوور در شبکه هاي اجتماعي اقدام به فريب کاربران و در نهايت برداشت رمز دوم و سرقت موجودي حساب آن ها کرده و سپس با انتقال به حساب افراد ديگر اقدام به برداشت از حساب می کردند.

رئیس پلیس فتا البرز در پایان گفت : کاربران در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir موارد را اطلاع دهند .