۷۰ میلیارد تومان برای توسعه شهرک‎های صنعتی البرز هزینه می‌شود
۷۰ میلیارد تومان برای توسعه شهرک‎های صنعتی البرز هزینه می‌شود
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز گفت: حفظ اشتغال پایدار اولویت برنامه‌های امسال است.

محمد امین فرشی در گفت‌وگو با خبرنگار البرز فردا ، اظهار کرد: در حال حاضر حدود سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی در استان فعال است که در سال رونق تولید به دنبال احصاء مشکلات آنها هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ شهرک و ناحیه صنعتی فعال در استان وجود دارد که با توجه به محدودیت و کمبود زمین صنعتی در صدد توسعه زیرساخت‌های آنها هستیم.

وی افزود: با توجه به محدودیت‌های اراضی ملی و مشکلات زیست محیطی، به دنبال جای دادن تعدادی زیادی از صنایع فعال در شهرک‌های صنعتی استان هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز گفت: امسال ۷۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی البرز هزینه می‌شود که تزریق آن بخشی از مشکلات این شهرک‌ها را مرتفع می‌کند.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ارائه تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی ای که محصول دانش بنیان تولید می‌کنند، خاطر نشان کرد: و احدهای صنعتی که قابلیت تولید محصولات دانش بنیان را ندارند نیز می‌توانند با تجدید منابع مالی از طریق بانک‌ها ، تکمیل طرح‌های صنعتی یا سرمایه در گردش از تسهیلات لازم برخوردار شوند  .

فرشی با تاکید بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای تحقق شعار امسال گفت: ما از زمان حضور سرمایه گذار در استان تا شروع تولید و آغاز بهره برداری   و نیز در شرایط بحران، همراه و هم پای تولیدکنندگان هستیم .

وی توضیح داد: در شرایط فعلی نباید اجازه دهیم وضعیت اشتغال پایدار در استان به خطر بیفتد و باید با حمایت از واحدهای موجود مانع از تعدیل نیروهای فعال در واحدهای تولیدی و صنعتی استان باشیم.