دومین جشنواره قرآنی فرهنگی و هنری رمضان افتتاح شد
دومین جشنواره قرآنی فرهنگی و هنری رمضان افتتاح شد
دومین جشنواره قرآنی فرهنگی و هنری رمضان با حضور مهندس ناجی معاون سیاسی انتطامی استانداری البرز افتتاح شد.

دومین جشنواره قرآنی فرهنگی و هنری رمضان با حضور مهندس ناجی معاون سیاسی انتطامی استانداری البرز افتتاح شد.

برگزاری نشست های تخصصی با موضوعات تدبر در قرآن، مهدویت در قرآن، کودک در قرآن و خانواده در قرآن از جمله برنامه های این جشنواره است همچنین در این جشنواره اجرای شب شعر، اجرای تئاتر خیابانی و محا افل انس با قرآن از جمله برنامه های این جشنواره است.

برگزاری نمایشگاه قرآنی نیز از جمله برنامه های جنبی این نمایشگاه است که با ۳۱ غرفه میزبان حضور روزه داران در شب های ماه مبارک رمضان می باشد.

ناصر مقدم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در مراسم افتتاح این نمایشگاه با علام این مطل که در جشنواره قرآنی برنامه های جنبی به همراه نمایشگاه  قرآنی با ۳۱ غرفه میزبان علاقمندان می باشد گفت: این جشنواره در طول یک هفته میزبان شهروندان البرزی است.

وی ادامه داد: استان البرز در اجرای برنامه های قرآنی و فرهنگی یکی از فعالترین استان های کشور است.

وی افزود: از مهمترین فعالیت های قرآنی استان، موسسات قرآن و عترست استان هستند که در استان البرز ۱۲۰ موسسه قرآنی در حال فعالیت هستند که در این استان برنامه های متنوعی را برگزار نموده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز همچنین با اشاره به برگزاری هفدمین مسابقه قرآن و عترت که در سال گذشته برگزار شده است گفت: در هفدمین مسابقه قرآن و عترت که سال گذشته در استان البرز برگزار شد بیش از ۴۷۸۰ نفر شرکت نمودند که در جای خود قابل تامل است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود به بیمه فعالان قرآنی اشاره کرده و اظهار داشت: در استان البرز تعداد ۶۴۷ نفر از طریق بیمه هدفمندی یارانه ها و ۴۲ نفر از طریق بیمه غیر هدفمندی یارانه ها بیمه شده اند که امیدواریم با افزایش سهمیه بیمه فعالان قرآنی استان، شاهد افزایش تعداد بیمه شوندگان باشیم.

در ادامه این مراسم سعید ناجی معاون سیاسی انتظامی استانداری البرز با اعلام این مطلب که قرآن کتابی آسمانی است اما باید در زمین تاثیر بگذارد اظهار داشت: اگر چه می گوییم قرآن کتابی آسمانی است اما باید قرآن آنقدر در جامعه تاثیر بگذارد که این جامعه جامعه قرآنی باشد.

وی با اعلام این مطلب که قرآن باید در زمین صلح و صفا ایجاد نماید اظهار داشت: قرآن باید بتواند بنیان خانواده را تحکیم بخشد.

این مسئول سیاسی تاکید کرد: ما که از قرآن استمداد می کنیم باید ترویج و توسعه آن را در زمین را تاثیر گذارتر کنیم.

وی اذعان کرد: ما باید از قرآن حظ ببریم و قرآن پاسخگوی نیازهای ما باشد.

جشنواره قرآنی فرهنگی و هنری رمضان از ۲۴ اردیبهشت ماه تا ۳۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۲۱ الی ۲۴ آماده میزبانی از بازدیدکنندگان می باشد.