پخت ٢٠ تن آش در ولادت امام حسن (ع)
پخت ٢٠ تن آش در ولادت امام حسن (ع)
مردم کرج در آستانه میلاد امام حسن مجتبی (ع) میهمان 20 تن آش نذری در هیات شاهزادگان ارباب (ع) هستند.

محمد محمودی رییس هیات امنای هیات شاهزادگان ارباب (ع) ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در آستانه میلاد امام حسن مجتبی (ع) پخت ۲۰ تن اش نذری را در دستور کار خود قرار داديم و تلاش داريم تا امسال نیز این نذر به صورت کاملا مردمی آماده و روزه داران سفره امام حسن مجتبی (ع) با آن افطار نمایند.

محمودی گفت: پخت ۲۰ تن آش نذری ۶ سال است که در بلوار سرداران توسط عاشقان به امام حسن مجتبی (ع) آماده و طبخ می شود.

رییس هیات امنای هیات شاهزادگان ارباب در خصوص زمان طبخ و آماده سازی این نذری اظهار داشت: پخت این آش از روز دوشنبه صبح آغاز شده و انشاله برای افطار سه شنبه ۳۱ اردیبهشت آماده توزیع می شود.

وی ادامه داد: همچنین برای روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه نيز تعداد هزار  افطاری ساده آماده خواهد شد که در بلوار سرداران توزیع خواهيم كرد.

وی هدف از اینکه این آش چرا در خیابان پخته می شود را اینگونه توضیح می دهد: در گذشته مردم در نیمه شعبان به صورت خودجوش اقدام به تهیه شیرینی و شربت می کردند و در کوچه و خیابان از مردم پذیرایی می نمودند، این هیات نیز برای زنده نگهداشتن این نوع جشن ها و اعیاد که مردم شاكله اصلی آن هستند، تلاش دارد تا افطار شب چهاردهم رمضان را در خیابان طبخ نموده و  توزیع کند تا ضمن پذیرایی از روزه داران، به پاسداشت فرهنگ سنتی برپایی اعیاد و جشن های ائمه اطهار نیز اهتمام ورزد.

وی در پایان از مردم روزه دار خواست تا در روز هاى دوشنبه و سه شنبه هفته آخر اردیبهشت ماه برای افطار روزه خود به بلوار سرداران روبروی هیات انصار الامام رفته و روزه خود را بر سر سفره امام حسن مجتبی (ع) افطار نمایند.

برای این آش بیش از ۲ تن حبوبات، ۵۰۰ کیلو روغن، ۱۵۰۰ کیلو سبزی خرد شده، ۸۰۰ کیلو کشک، ۱۰۰۰ کیلو پیاز و دیگر مخلفات آماده شده است.

لازم به توضيح است هيات شاهزادگان ارباب(ع) يك تن حبوبات به مناطق سيل زده ارسال كرده است.