سه زندانی محکوم به قصاص در البرز آزاد شدند
سه زندانی محکوم به قصاص در البرز آزاد شدند
دادستان شهرستان فردیس گفت: هزینه دیه سه زندانی که محکوم به قصاص شده بودند توسط انجمن حمایت از زندانیان جمع آوری شد و افراد نیز آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری البرز فردا ، حسن جهانشاهلو، دادستان شهرستان فردیس شامگاه یکشنبه در آئین گلریزان حمایت از خانواده های زندانیان فردیس گفت: هزینه دیه سه زندانی که محکوم به قصاص شده بودند توسط انجمن حمایت از زندانیان جمع آوری شد و افراد نیز آزاد شدند.

دادستان شهرستان فردیس با اشاره به اینکه افرادی هستند که به صورت مداوم و ماهیانه به خانواده های زندانیان کمک می کنند، بیان کرد: ۴۸۰ خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از خانواده ها قرار دارند که ماهیانه ۲۵۰ بسته حمایتی به این خانواده ها تحویل داده می شود.

جهانشاهلو اظهار کرد: مجموعه درآمدهای انجمن حمایت از زندانیان در سال ۹۷، ۱۰ میلیارد ریال بوده است و یک میلیارد و ۲۲ میلیون ریال از اعتبار را هزینه کرده ایم و میزان درآمد انجمن با هدف استفاده بهینه در بخش سودآور بانکی سپرده شده که ۷۰ میلیون تومان سود بانکی به آن تعلق گرفته است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ به آزادی ۷۸ نفر از زندانیان کمک شده است، اذعان کرد: ندامتگاه فردیس در جهت اجرای برنامه های خود و ایجاد نشاط و امید نیازمند هزینه هایی است که در این میان می توان به کمک ۲۴۱ میلیون ریالی به زندانیان اشاره کرد.

دادستان فردیس یادآور شد: از خیرین حاضر در جمع تقاضا می شود برای کمک به خانواده های زندانیان واسطه شوند چرا که یکی از بهترین فرصت هایی است که در آخرت می توان از نتیجه آن بهره برد.

جهانشاهلو ادامه داد: کمک به برقراری آرامش در جامعه امری ضروری به شمار می رود و زمانی که مسؤولیتی به دستگاهی محول می شود لازم است ظرفیت های آن مجموعه را برای تحقق آرامش به کار گیریم.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضا برای کمک به برقراری آرامش در جامعه باید از اعمال قانون استفاده کند اما نباید اجازه دهیم مجازات مشمول خانواده زندانیان شود.

دادستان شهرستان فردیس تصریح کرد: ماهیت حبس به گونه ای است که سایر افراد خانواده را با دشواری هایی روبرو می کند؛ دادستان نماینده دستگاه قضایی در این انجمن است و باید در کنار حمایت از خانواده های زندانیان قانون را اجرا کند.

جهانشاهلو بیان کرد: گام های مؤثری در جهت حمایت از زندانیان شهرستان فردیس برداشته شده است و بسته های حمایتی خوبی به خانواده های زندانیان ارائه می شود تا در معرض آسیب قرار نگیرد.