آماده همکاری با شورا هستیم
آماده همکاری با شورا هستیم
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز گفت: شورا مظهر شروع رشد یافتگی یک ملت است که می تواند شهر و کشور را اداره کند

به گزارش البرز فردا، سردار سید یوسف مولایی در یکصد و چهل دومین جلسه شورای شهر کرج با اشاره به اینکه  شورای شهر شورا مظهر شروع رشد یافتگی ملتی است که می توانند شهر و کشور را اداره کنند؛ بیان کرد: شاید این موهبت الهی را گاهی به درستی درک نکنیم اما همین که به این نقطه رسیده ایم که این مسئولیت را در دست بگیریم به رشد یافتگی رسیده ایم؛  امیدواریم شورا در این مسیر موفق باشد.

وی در ادامه گفت: امروز دنیا بر علیه ایران شکل گرفته و منشا مشخص و دلایل زیادی دارد؛ زیرا دیشب و شب قبل آن مسئولان شرور آمریکا به دنبال راه هایی بوده اند که ایران با آنها مذاکره کرده و تبعیت از خواستار هایشان را داشته باشد.

فرمانده سپاه امام حسن محتبی (ع) با اشاره به اینکه آمریکا تمام منافع مادی و معنوی خود را در دنیا در سایه ایران و  خطر می دانند؛ گفت: آنان می گویند ایران از خط قرمز آمریکا عبور کرده و از ۴۰ سال قبل برای این مورد کیفرخواست برای ایران می خواهند.

وی در تکمیل این سخن خود عنوان کرد: کارتر گفته است منافع موجود در سطح منطقه و خلیج فارس منافع حیاتی آمریکا است؛ و هر کشوری به آن دست درازی کند با او مقابله می کنند حتی اگر بحث جنگ مطرح باشد، آنها می دانند اصلی ترین ساحل و تنگه هرمز در اختیار ایران است و توان ورود فیزیکی به آن را ندارند و این موضوع باعث غضب و خشم آنها است.

سردار مولایی تشریح کرد: امریکا سپاه را تروریست می خواند و یکی از دلایل مهم این است که تمامی راهبردهای آمریکا که طی ۴۰ سال طراحی کرده بود شکست خورده و بخش عمده این ناکامی را از ایران و نیروهای دفاعی آن از جمله سپاه پاسداران می داند.

وی با اشاره به اینکه  امروز و در شرایط کنونی در جنوب ترکیه، در کشورهای شمال شرق و شمال غرب ایران به راه اندازی گروه های تجزیه طلب و مجهز کردن آنها به تسهیلات پرداخته اند؛ اظهار کرد: آنها بدنبال ایجاد خاورمیانه جدید هستند آرم وزارت خارجه آمریکا روی این نقشه است و براساس آن می خواهند ایران را به ۵ قسمت تقسیم کنند و کشورهای از جمله عراق و عربستان را نیز تقسیم بندی کرده اند.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز افزود: این نقشه خاورمیانه جدید ترسیم شده از سوی آمریکایی ها حداقل ۵۰ سال جنگ داخل و میان مسلمین را راه می اندازد؛ زیرا نقشه موجود داعش بسیار وسیع است و تمام شدنی نبود، در این قالب سوریه ۱۴ استان دارد که نیروهای داعش وارد ۱۲ استان آن شده بودند و داشتند تمام سوریه را می گرفتند و بعد وارد غرب عراق شدند و می خواستند وارد مرزهای ما شوند، بعد هم مرز خواستند از شرق به ایران نفوذ کنند.

وی ادامه داد: این گروه داعش قرار نبود از بین برود و رزمندگان ما این فتنه آنها را از سرچشمه خشک کردند.

این مسئول اضافه کرد: به گفته ترامپ آمریکا ۷ تریلیون دلار برای این موضوع خرج کرد و الان با این شکست خشمگین است و ایران را مسئول ناکامی خود می داند.

سردار مولایی درباره اینکه  ایران پشت پرچین های دیوار ویلایی گیر کرده است؛ بیان کرد: پشت آن پر از جانورهایی است که با ما دشمنی دارند، در چنین شرایطی باید در مقابل حمله دشمنان و این مصیبت ها وحدت و همبستگی داشته باشیم.

وی مطرح کرد: سوم خردادماه روز گرامیداشت و آزاد سازی خرمشهر است؛ و  طی ۴ عملیات و با ۹ ماه عملیات مقاومتی که ثامن الائمه شروع شد، حدود ۹۰ درصد خاک ایران با وحدت خود از دست رژیم بعثی عراق خارج کردیم و با تلاش های بعدی خرمشهر آزاد شد.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز با اشاره به اینکه سپاه به کمک نهادهای مختلف آماده خدمت به کشور است؛ اظهار کرد: سپاه با طرح های مختلف تعامل می کند و برای کمک به شهرها و استان های مختلف بکار می برد.

سردار مولایی با اشاره به اینکه  شاید بگویید که چرا سپاه در حوزه های مختلف ورود می کند؟ باید بگوییم در سدسازی، پالایشگاه سازی و دیگر موارد مسئولان ارشد کشور از سپاه خواسته اند که ورود کند و برای نمونه در پالایشگاه ستاره خلیج فارس که شاید بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی در سطح دنیا باشد، به همت سپاه کشور در عرض ۱۷ ماه ۲۴ میلیون لیتر بنزین در سال ۹۶ از پالایشگاه داشتیم که این رقم در سال ۹۷ به ۳۶ میلیون لیتر رسید که انشالله در سال جاری این مقدار به ۴۸ میلیون لیتر خواهیم رساند.

این مسئول مطرح کرد: با توجه به اینکه نیازها در کشور فراوان و متنوع است؛ گفت: ما از توان و ظرفیت کافی برای کمک به رفع این نیازها برخوردار هستیم.

سردار مولایی در تکمیل این سخن خود گفت:  طرح کرامت ۲ در البرز که ۲ سال نیم است روی آن کار می کنیم در ۱۰ نقطه شناسایی شده استان  مشتمل بر اجتماعی، اقتصادی، امنیتی و دیگر موارد کار می شود.

وی در تکمیل این سخن خود بیان کرد: در طرح کرامت در مناطق حاشینه نشین البرز از هیچ امکاناتی برخوردار نیستند و جهت ساخت مدرسه، مجموعه ورزشی، بالابردن سطح بهداشت در این مناطق محروم کار می شود.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز گفت: در جهت کمک رسانی به مناطق  هدف در این طرح نجم آباد و پلنگ آباد گام بر می داریم.

سردار مولایی در پایان اذعان کرد: در حوزه بهداشت در قالب طرح ماموریت های اجرایی که ۴۰ هزار طرح در کشور است سهم البرز یک هزار و ۲۰۰ طرح است و اجرایی می شود.