تابلوهای تبلیغاتی کرج ساماندهی می شود
تابلوهای تبلیغاتی کرج ساماندهی می شود
رئیس شورای شهر کرج گفت: امیدورایم ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی در سطح کرج را در سال جاری را به سرانجام مطلوب تری برسانیم و چهره کرج خواناتر و بهتر شود.

به گزارش البرز فردا، عباس زارع  در جمع خبرنگاران درباره دستور جلسه و لوایح در صحن شورای شهر کرج با اشاره به مهمترین لوایحی که داشتیم موضوع انتخاب نمایندگان شورای شهر در کمیته حسابرسی بود؛ بیان کرد: این موضوع حائز اهمیتی است که در راستای نظارت دقیق تر شورا بر امورات شهرداری و نحوه هزینه کرد در شورای شهر است.

وی ادامه داد: ارائه خدمات کمیته حسابرسی در واقع دیوان محاسباتی در شورای شهر با حضور نمایندگان شورا و کارشناسان مجرب در حوزه حسابرسی و مسئولین ذیربط شکل می گیرد.

رئیس شورای شهر کرج با اشاره به اینکه به صورت مرتب بر عملکرد شهرداری کرج نظارت می شود؛ بیان کرد: برای اینکه بتوانیم میزان انحرافات را کاهش دهیم.

زارع با اشاره به تصمیمات و اقدانات دیگر شورای شهر تشریح کرد: دو نفر را نیز برای بحث سند نظام فنی- اجرایی شهرداری کرج انتخاب کردیم که آن هم یک اهرم نظارتی است که سال قبل در قالب یک طرح در شورای شهر مطرح و عنوان شد که این سند را داشته باشیم.

وی در تکمیل این سخن خود افزود: چنانچه این سند فعال شود در حوزه های هزینه کرد بهینه منابع و انحرافات احتمالی نظارتی دقیق خواهد شد.

رئیس شورای شهر کرج در باره طرح و تصویب یک لایحه دیگر در صحن شورا تشریح کرد: در قالب این طرح در فاز یک رجایی شهر تعداد قابل توجهی پارکینگ در قالب پارکینگ طبقاتی داشته باشیم.

زارع در بخش دیگری از سخنانش به لایحه  ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی درسطح شهراشاره کرد و توضیح داد: شورای شهر کرج به این موضوع معترض است، البته شهرداری این کلانشهر برنامه ریزی کرده تا در خصوص ساماندهی این تابلوها در سطح شهر اقدام نماید.

این مسئول تاکید کرد: از اقدام شهرداری در راستای ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی از سطح شهر حمایت خواهیم کرد؛ اما متاسفانه در حوزه استفاده از این تابلوها هر کسی هرکاری دلش می خواهد انجام می داد در حالی که وظیفه تبلیغات محیطی و شهرداری بر اساس قانون بر عهده شهرداری است.

رئیس شورای شهر کرج اضافه کرد: شهرداری می تواند در معابر و سطوح عمومی شهر مجوز صادر کند یا کار تبلیغاتی انجام دهد اما متاسفانه می بینیم که دستگاه های متعددی در این حوزه فعال هستند و ساماندهی کار را مشکل می کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد؛ و عنوان کرد: با تصویب این لایحه بتوانیم ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی در سطح کرج را در سال جاری را به سرانجام مطلوب تری برسانیم و چهره کرج خواناتر و بهتر شود.

به همین دلیل در راستای سخنان زارع در خصوص ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی و در خصوص پرداخت مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان از محل ماده ۱۶ و بصورت سالیانه به نیروی انتظامی استان البرز به ازای تحویل تابلوهای تبلیغاتی از سوی این نهاد به شهرداری کرج و به منظور ساماندهی تبلیغات محیطی مطرح شد.

شایان ذکر است: این لایحه با این قید تصویب شد که پرداخت آن از محل ماده ۱۶ نباشد و قرار شد شهرداری در لایحه دیگری که در قالب یک کار فرهنگی تعریف می شود ردیف دیگری برای این اقدام تعیین کند، همچنین این لایحه تنها برای اجرا در سال جاری است.