ضرورت توسعه و ایجاد بازارهای میوه و تره بار جدید
ضرورت توسعه و ایجاد بازارهای میوه و تره بار جدید

به گزارش البرز فردا، علی اصغر کمالی زاده در بازدید استاندار البرز از بازار میوه و تره بار البرز با اشاره به اینکه این بازار میوه و تره بار جوابگوی نیاز ما نیست؛ بیان کرد: باید به صورت چند هسته ای در نقاطی دیگر، میادین و بازارهای جدید احداث نمائیم. وی ادامه داد: ایجاد و […]

به گزارش البرز فردا، علی اصغر کمالی زاده در بازدید استاندار البرز از بازار میوه و تره بار البرز با اشاره به اینکه این بازار میوه و تره بار جوابگوی نیاز ما نیست؛ بیان کرد: باید به صورت چند هسته ای در نقاطی دیگر، میادین و بازارهای جدید احداث نمائیم.

وی ادامه داد: ایجاد و اختصاص زمینی مناسب با همکاری و مشارکت بخش خصوصی به ویژه اتحادیه بارفروشان مد نظر ما است؛ تا به همین منظور بتوانیم در جهت توسعه بازارهای جدید عرضه میوه و تره بار و بازارهای جدید در استان قدم برداریم.

شهردار کرج افزود: دو بازار خصوصی از جمله بازار پاسارگاد نیز در حال احداث است؛ اما با این وجود نیاز شهر و استان تامین نمی شود.

این مسئول تشریح کرد: در قسمت غرب و جنوب شرق شهر کرج ایجاد بازارهای میوه و تره بار جدید مدنظر است؛ همچنین هیات مدیره جدید میدان میوه و تره بار همکاری بهتری نسبت به گذشته با شهرداری کرج دارد.

کمالی زاده با اشاره به اقدامات انجام شده در طول سال های ۸۹ و ۹۰، عنوان کرد: این اقدامات در جهت توسعه خدمات در میدان میوه و تره بار انجام داده شده است؛ سرو سامان دادن این محل و راه اندازی مجدد سرویس های بهداشتی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه اکنون باسکول در دست اتحادیه است و شهرداری کرج عوارض ورود و خروج خودروها به میدان را دریافت می کند؛ اظهار کرد: ماهانه ۱۰۰ میلیون تومان هزینه انجام رفت و روب و جمع آوری زباله های تر میدان میوه و تره بار است که توسط شهرداری کرج انجام می شود.

شهردار کرج با اشاره به اینکه سال گذشته برای ترمیم خرابی آسفالت معابر میدان و میوه و تره بار ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است؛ بیان کرد: امسال  یک میلیارد تومان برای این مورد کنار گذاشته ایم.

وی تاکید کرد: باید بازسازی میدان میوه و تره بار بر اساس نیازهای شهر صورت گیرد؛ همچنین در جهت بازدهی بهتر از این میدان ناگزیر هستیم تا در بخش دیگری از شهر کرج یک بازار دیگری داشته باشیم.

وی در پایان یادآور شد: برای ایجاد بازار میوه و تره بار جدید در نقطه ای دیگر از شهر کرج به زمینی ۱۶ تا ۱۷ هکتاری نیاز است و تامین زمینی به این وسعت در توان شهرداری کرج نیست، به تبع با همکاری اداره کل راه و شهرسازی البرز در تخصیص زمین می توانیم بازار دوم را بنا کنیم.