شوراها برای ملاقات یک مدیرباید ساعتها منتظر باشند /حرف درمانی به جای عمل
شوراها برای ملاقات یک مدیرباید ساعتها منتظر باشند /حرف درمانی به جای عمل
رئیس شورای استان البرز گفت: متاسفانه در البرز بسیاری از مدیران رویکرد شورایی ندارند و شوراها برای ملاقات یک مدیر باید ساعت ها وقتشان صرف شود و بسیاری از مدیران تمکین نمی کنند.

به گزارش البرز فردا، نادر ایزدبین در همایش روز شوراها بیان کرد: قانون مطالبه شوراها توسط افراد ارزشمند نهضت امام خمینی توسط امام راحل و و شهید بهشتی و دیگر بزرگان نظام تبلور پیدا کردو با فرمان تاریخی  امام مبنی بر مردم سالاری دینی این فرمان متاسفانه با ۲۰ سال تاخیر انجام شد.

وی ادامه داد: اولین دوره شوراها که دولت اصلاحات در سال ۷۷ استارت خورد و ما ۲۰ سال از سایر تصمیم گیری ها مجلس قوه مقننه دیرتر شروع کردیم و بسیاری از مشکلات ما از همین جا نشات می گیرد.

رئیس شورای استان البرز با اشاره به اینکه در شعار مردم سالاری دینی، تبعیض اختیار مردم و  حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش اما اینها حرف درمانی است  و کسانیکه سابقه بیشتری دارند می دانند که شعارها به دست فراموشی سپرده شده است.

این مسئول افزود: هم افزایی و تضارب اراء و بحث شورایی مطابق سوره شوری که در قرآن مجید آمده این قانون صحیح است که در کشورمان نتوانسته ایم پیاده کنیم برخلاف سایر کشورها موفق بودند و این بدلیل اینست که ما یک جوان ۲۰ ساله در شورا داشتیم.

ایزدبین با اشاره به اینکه در اصل ۱۰۳ قانون اساسی استانداران و فرمانداران بخشداران و مدیران شهری در حوزه اختیارات شوراها موظف هستند تصمیم گیری های شورا را اجرایی کنند؛ گفت: برخلاف این مسئله متاسفانه در البرز بسیاری از مدیران رویکرد شورایی ندارند و شوراها برای ملاقات یک مدیر باید ساعت ها وقتشان صرف شود و بسیاری از مدیران تمکین نمی کنند.

رئیس شورای استان البرز در تکمیل این سخن خود گفت: از استاندار البرز می خواهم مطالبات اعضای شورایی پیگیری شود؛ همچنین در بحث ۱۰۱ قانون اساسی گفته شده برای جلوگیری از تبعیض در پروژه های عمرانی نظارت مشارکت، شورای عالی استان ها تشکیل شود وبه تناسب آن شورای استان ها و شهرستان و شهر و روستا و شورای شهر است.

عضو شورای شهر محمد شهر اضافه کرد: امسال انتخابات مجلس را در پیش داریم و در انتخابات شعارهای زیادی میدهیم مجلس و قوانین مجلس که نمایندگان مطرح می کنند؛ مدیریت شهری را دچار چالش جدی می کند.

وی در ادامه گفت: بسیاری از مصوبات نمایندگان مجلس  اشتباه است در سال گذشته مجلس جمهوری اسلامی سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان شهرداری های کل کشور را در لایحه بودجه حذف کرد؛ وبا اعتراض جدی شهرداری ها در قالب طرح دو فوریتی این طرح را تغییر دادند.

 

ایزدبین تاکید کرد: این تصمیم گیری های اشتباه و اصلاحات ناشی چیست،؟ که شهرداری و مدیریت شهری را دچار چالش می کند و نشانگر اینست در بدنه کارشناسی مجلس هم مشکلاتی داریم؛ باید نمایندگان مجلس یاری رسان و مدد رسان شوراها باشند.

رئیس شورای اسلامی البرز با اشاره به اینکه شورای عالی استانها متشکل از ۷۲ نفر است؛ و به پارلمان محلی تاثیر دارند طبق قانون اساسی می تواند لایحه دولت به مجلس را مستقیم بدهد چرا بدنبال حیات خلوت ها و موازی کاری ها دیگر هستیم.

وی تصریح کرد: بارها تاکید کرد ما بیشتر حرف درمانی می کنیم اما در عمل برخلاف شعار عمل می کنیم.

ایزدبین در بخش دیگری گفت: در توزیع ارزش های افزوده در البرز مشکلات فراوانی داریم؛ در یک ماه به شهرداری ۱۰۰ میلیون تومان و ماه بعد ۵۰۰ میلیون تومان می دهند مدیریت شهری را دچار مشکل می کند.

رئیس شورای استان البرز با اشاره به اینکه شوراهای شهر نهاد های مستقلی هستند؛ عنوان کرد: دخالت های بی مورد در امور شوراها می شود؛ خواهش مندیم از تهدید و ارعاب شوراها در بحث انتخاب شهردارها خود داری شود.

وی اعلام کرد: همین شوراها و شهرداری ها  بودند که مشکل یکی از بیمارستان ها را حل کردند؛ انسجام باعث می شود شان شورا در جهت خدمت رسانی به مردم حفظ شود در داخل اختلاف ها زیاد است و بیرون کسانی هستند که دوست ندارن؛ شوراها رشد کنند.