چهارشنبه : ۲۱ آذر ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار اسلایدر» اخبار برگزیده» فرهنگی » نماینده ولی فقیه در استان البرز ؛ ضرورت توسعه کتابخانه‌های دیجیتال در کشور
تاریخ انتشار سه شنبه ۲۲ آبان ۹۷ - ۱۱:۰۴

نماینده ولی فقیه در استان البرز ؛ ضرورت توسعه کتابخانه‌های دیجیتال در کشور

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر گسترش و توسعه کتابخانه‌های دیجیتال، گفت: با توجه به گسترش روز افزون ابزارهای دیجیتال، فرهنگ ‌سازی استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی عرضه کتاب لازم و ضروری است.

به گزارش روزنامه البرز فردا به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام ‌جمعه کرج، هم‌ زمان با فرا رسیدن هفته کتاب، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز به همراه معاونین، روسای ادارات، جمعی از مسؤولان و کتابداران استان با آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده ولی ‌فقیه در استان البرز و امام ‌جمعه کرج، دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر نقش کتاب در فرهنگ و تمدن سازی بیان داشت: انتقال فرهنگ از طریق کتاب صورت می ‌پذیرد و ریشه تمدن در مجموعه حیات بشری است لذا هیچ‌ وقت کهنه و فراموش نمی‌ شود.

وی با بیان اینکه هدف نظام طاغوت پایین نگاه‌ داشتن سطح آگاهی مردم بود، تأکید کرد: انس با کتاب سطح دانش آگاهی را در جامعه بالا می‌ برد و باید برای گسترش و تبلیغ آن اقدامات ویژه‌ای انجام شود.

امام‌ جمعه کرج با اشاره به رشد آمار فعالیت کتابخانه‌ها و ترویج کتاب ‌خوانی نسبت به دوره پیش از انقلاب اظهار داشت: رشد فعالیت‌های حوزه کتاب با دوره طاغوت قابل ‌مقایسه نیست اما با توجه با شاخص‌های کیفی موجود، نسبت به مسئله کتاب و کتابخانه‌ها فقیر هستیم و نباید به این سطح از رشد رضایت داد.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر گسترش و توسعه کتابخانه‌های دیجیتال، عنوان کرد: با توجه به گسترش روز افزون ابزارهای دیجیتال، فرهنگ‌ سازی استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی عرضه کتاب لازم و ضروری است.

وی در ادامه فضای کتابخانه‌ها را مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت: مراجعه به کتابخانه‌ها نباید محدود به دانش آموزان و دانشجویان کنکوری شود و باید تغییراتی حاصل شود تا سطوح مختلف جامعه برای مطالعات متنوع به کتابخانه‌ها مراجعه کنند.

نماینده ولی ‌فقیه در استان البرز با اشاره به فرارسیدن روز بزرگداشت آیت‌الله علامه طباطبایی گفت: کتاب سنن النبی که روش زندگی مستند رسول خداست و توسط این عالم بزرگوار جمع آوری شده یکی از کتاب‌های مفید و مناسب در زمینه معرفی و نشر کتاب است.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه خطاب به کتاب داران استان بیان داشت: باید سطح فرهنگ و دانش کتابداران در همه زمینه‌های نرم ‌افزاری و سخت ‌افزاری از مخاطبانشان بیشتر باشد و در حوزه فعالیت خود از علم روز دنیا مطلع باشند و تجهیزات را به ‌روز کنند.

وی در پایان بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص مسئله کتاب را یادآور شد و گفت: تأسیس رادیو کتاب از طرح‌های ارائه ‌شده رهبری در زمینه ترویج کتاب ‌خوانی که باید استان البرز در این زمینه پیش ‌قدم باشد و تحولی ایجاد نماید.

گفتنی است در پایان این مراسم کتابداران نماز جماعت ظهر و عصر را به امامت آیت‌الله حسینی همدانی اقامه کردند.

نظر خود را بگذارید