دبیر سابق فدراسیون والیبال گفت: رئیس فدراسیون والیبال حق دارد در خصوص سرپرست تیم ملی تصمیم‌گیری کند.

 به گزارش البرز فردا ،محمود افشاردوست در خصوص حاشیه‌هایی که پیرامون برکناری سرپرست تیم ملی والیبال ایجاد شده، اظهار داشت: ورزش والیبال یک ورزش فرهنگی و دانشگاهی است و نباید دچار چنین حاشیه‌هایی شود. خوش‌خبر سال‌ها سرپرست تیم ملی بوده و زحمات زیادی انجام داده اما طبیعتا با حضور ضیایی در فدراسیون والیبال پیش‌بینی می شد که وی تغییر و تحولاتی در این فدراسیون انجام دهد که سرپرستی تیم ملی هم یکی از این موارد بود.

وی ادامه داد: رئیس فدراسیون حق دارد در خصوص سرپرست تیم ملی تصمیم‌گیری کند البته این موضوع می‌توانست در یک فضای بهتری صورت بگیرد. چیزی که ما از بیرون این موضوع را می‌بینیم این است که ضیایی این حق را دارد که فرد مورد نظرش را به عنوان سرپرست تیم ملی انتخاب کند.

دبیر سابق فدراسیون والیبال درباره پست اینستاگرامی سعید معروف که در حمایت از خوش‌خبر منتشر کرده بود، تصریح کرد: سعید معروف از بهترین‌های والیبال ایران است اما شاید موقعی که خبر برکناری خوش‌خبر را شنیده عصبانی شده است. سعید بازیکن عاقلی است و به خاطر رابطه عاطفی که با خوش‌خبر دارد این واکنش را نشان داده است. با توجه به شرایط حساسی که والیبال ایران دارد و نتایج خوبی که در مسابقات جهانی نگرفت فشار زیادی روی بازیکنان است.

افشاردوست درباره این که برخی از بازیکنان سابق تیم ملی عنوان کرده‌اند در تیم ملی باندبازی وجود داشته، گفت: چیزی که ما در ظاهر می‌دیدیم باندبازی نبود. اگر هم بوده ممکن است در خفا رخ داده است. خوش‌خبر کارهای اداری تیم ملی را به بهترین شکل انجام می‌داد. وظیفه سرپرست تیم ملی هم است که اجازه ندهد اتفاقات داخل تیم به بیرون درز کند.

افشاردوست در واکنش به صحبت‌های ضیایی که گفته بود وی با حمایت داورزنی در آسیا پست گرفته، اظهار داشت: هر کسی که می‌خواهد در کنفدراسیون والیبال آسیا انتخاب شود طبیعی است که رئیس فدراسیون باید فرد مورد نظرش را معرفی کند اما پس از معرفی، رزومه وی بررسی و سپس رای‌گیری می‌شود. وقتی انتخابات انجام شد اگر کنفدراسیون از عملکرد فرد مورد نظر رضایت داشته باشد می‌تواند حضورش را در کمیته‌ها تمدید کند اگر هم رضایت وجود نداشته باشد فدراسیون باید صبر کند تا دوره حضور وی در کمیته مربوطه تمام شود و پس از آن فرد دیگری را معرفی کند.