به گزارش روزنامه البرز فردا به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان نظرآباد، دکتر فلاح نژاد در اولین روز از هفته کتاب و کتابخوانی ضمن بازدید از نحوه خدمات رسانی به مراجعین و صحبت با اعضای کتابخانه و دانش آموزان کنکوری حاضر در سالن مطالعه، دیداری نیز با کتابداران داشته و از آنان تقدیر نمود.

وی همچنین بعنوان اولین فرد در هفته کتاب و کتابخوانی عضویت خود در کتابخانه باقرالعلوم (ع) محله رسالت را ثبت نمود.

فرماندار شهرستان نظرآباد در این دیدار گفت:

باید به موضوع مطالعه کتاب توجه اکید شود، گونه های مختلف مطالعه سمعی، بصری، الکترونیکی و…دارد و هرکس می بایست به تناسب شرایط خود به این مهم توجه نموده و غفلت نورزد.

رشته کتابداری رشته ارزشمندی است که پایه  و اساس تمام رشته ها و واحدهای درسی است چراکه همین کتابداران عزیز همواره بهترین راهنما و مشاوران اعضای کتابخانه ها از هر قشری همچون دانش آموزان کنکوری و …هستند.

لزوم جذب خیرین کتاب و فرهنگ سازی جهت توجه به سرمایه گذاری در این بخشی که توسعه فرهنگی جوامع را منجر می شود.

می توان ساخت کتابخانه ها را در کنار مجتمع های دیگر تجاری و… انجام داده و تلفیق اینها در کنارهم اتفاق دو سر سودی است برای سرمایه گذار و پیشرفت و آبادانی شهر.

ضرورت ایجاد تعامل و مشارکت در حوزه کتاب حال مطالعه آن، خیری، ترویج فرهنگ مطالعه و… باتوجه به اهمیت این مهم.

لزوم انجام رایزنی های لازم جهت حضور نمایشگاه کتاب بهمن در نظرآباد و تحقق آن در آینده نه چندان دور.

ساخت سرای محله و خانه فرهنگ در ترویج فرهنگ کتاب خوانی بسیار حائز اهمیت است.

بنا به جایگاه زنان در جامعه اگر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان آنان رواج یابد در آینده ای نه چندان شاهد جامعه کتابخوان خواهیم بود.

بانوان، توانمندی این را دارند که در هر حوزه فعال بوده و آثار و نتایج ثمربخش به جای بگذارند.

شایان ذکر است در پایان جلسه نیز دکتر فلاح نژاد و آزادفلاح رییس نهاد کتابخانه ها در خصوص حضور مینی بوس کتاب تحت عنوان کتابخانه سیار در شهر و روستاهای شهرستان، دستاوردهای حوزه کتاب و کتابخوانی در ۴۰سال پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه های این هفته و روز کتاب همچون رونمایی از صندوق هدیه کتاب و امثال اینها تبادل نظر نمودند.