فرماندار اشتهارد از نبود شعبه گمرک در این شهرستان به عنوان یک چالش جدی نام برد که سبب اتلاف وقت و سرگردانی صنعتگران این خطه برای دریافت خدمات گمرکی شده است.

محمد کردی در نشست مشترک هم اندیشی هیات رئیسه اتاق بازرگانی مدیران شهرک های صنعتی استان البرز گفت: بستر برای ایجاد شعبه گمرک دراشتهارد فراهم است.

وی ادامه داد: درصورت موافقت مسئولان ذیربط با ایجاد شعبه گمرک استان در اشتهارد ، ما برای تامین کلیه نیازهای سخت افزاری و فیزیکی و راه اندازی این شعبه آمادگی کامل داریم .

کردی در بخش دیگر اظهاراتش با اشاره به مشکل لغو معافیت مالیاتی صنایع اشتهارد افزود: وزیر معین استان نامه ای را برای رفع این مشکل به دبیرخانه هیات دولت ارائه کرده است .

فرماندار اشتهارد گفت: مصوبه « محدودیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران »مربوط به حدود ۵۰ سال قبل است لیکن درسال ۹۵ هیات دولت بنا به پیشنهاد سازمان حفاظتمحیط زیست فاصله هوایی ۱۲۰‌ کیلومتری تهران را جایگزین فاصله زمینی کرد و با این روند باعث شد واحدهای صنعتی اشتهارد از معافیت مالیاتی محروم شوند.

فرماندار اشتهارد در ادامه با اشاره به محرومیت بخش تولید از مزایای بانک اطلاعات صنایع گفت: متاسفانه بسیاری از صنایع از فعالیت همدیگر اطلاعی ندارند، لذا اگر بتوانیم این اطلاعات درون بخشی را برای استفاده از ظرفیت و توانمندی ها در اختیار همه صنعتگران بگذاریم ١٠ تا ٢٠ درصد از هزینه های سربار تولید کاسته خواهد شد.

شهرستان اشتهارد دارای ۲ شهرک صنعتی با بیش از ۲ هزار واحد تولیدی و صنعتی فعال و نیمه فعال است.