سه شنبه : ۲ بهمن ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اقتصادی » سهم شرکت های فناوری اطلاعات در پیام البرز مشخص شد
تاریخ انتشار جمعه ۱۸ آبان ۹۷ - ۱۶:۰۸

سهم شرکت های فناوری اطلاعات در پیام البرز مشخص شد

 

معاون منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز اعلام کرد که قطعه سوم این منطقه برای فعالیت سرمایه گذاران بخش فناوری اطلاعات «آی .سی .تی » در نظر گرفته شده است.

 

محمد رضا واعظی پور درحاشیه بازدید اعضای کارگروه (افتا) ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز افزود: با توجه به برنامه ریزی ها برای حمایت از سرمایه گذاران حوزه آی سی تی قطعه سه این منطقه ویژه در اختیار سرمایه گذاران حوزه فناوری اطلاعات قرار گرفت.

 

وی بیان داشت: این اقدام با استقبال سرمایه گذاران بخش فناوری اطلاعات مواجه شده است.

 

واعظی پور اضافه کرد: در بررسی هایی که در طرح جامع صورت گرفته ۴۰۰ هکتار از اراضی منطقه ویژه اقتصادی پیام به عنوان شهرپشتیبانی در نظر گرفته شده که سال گذشته مجوز انشعاب ایستگاه راه آهن از ایستگاه کردان اخذ شده است.

 

وی گفت: این ایستگاه اولین نقطه ای در کشور است که ریل آهن و فرودگاه به یکدیگر متصل می شوند و اولین کریدور ریلی هوایی را تشکیل می دهد که متشکل از ۱۹ کیلومتر خط راه آهن است.

 

معاون منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز افزود: استقرار صنایع دانش بنیان، ، صنایع با فناوری بالا، آی تی و آی سی تی، برق و الکترونیک درحال آماده سازی است.

 

واعظی پور افزود: اصلی ترین قطب دیتاسنتر کشور نیز در این منطقه دایر خواهد شد که کمک بزرگی برای جمع شدن شرکتهای بزرگ ICT کشور در یک نقطه است.

 

وی ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی پیام تنها شرکت زیر مجموعه وزارت ارتباطات است که می تواند کار تولیدی بخش آی.سی. تی را مدیریت و حمایت کند.

 

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز وابسته به وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات سال ۷۱ راه اندازی شده است.

 

فرودگاه پیام قطب دیگر این مجموعه است که در سال های گذشته خدمات باری وآموزشی ارائه می داد و با همت دولت تدبیر و امید ، بخش مسافری آن فعال شده است.

 

 

 

 

نظر خود را بگذارید