سه شنبه : ۲ بهمن ۱۳۹۷

خانه» اخبار» مدیریت شهری » احد رسولی تاکید کرد؛ ضرورت نگاه به گذشته و تاریخ کرج برای تعیین روز فرهنگی
تاریخ انتشار جمعه ۱۸ آبان ۹۷ - ۱۵:۴۹

احد رسولی تاکید کرد؛ ضرورت نگاه به گذشته و تاریخ کرج برای تعیین روز فرهنگی

 

 

 

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر اهمیت تعیین روز فرهنگی کرج گفت: .چنین روزی می‌تواند معرفِ مجموعه‌ای از ظرفیت‌های فرهنگی این کلانشهر در یک روز باشد و روزی ماندگار برای کرجی‌ها و کرج‌نشینان رقم بزند.

 

احد رسولی در جلسه ای که به همین منظور برگزار شده بود، تعیین روز فرهنگی کرج را مستلزم نگاه به تاریخ و گذشته این شهر دانست و گفت: روز فرهنگی باید یک دستاورد باشد به این صورت که تاریخچه، وجه تسمیه، نحوه شکل‌گیری، کارکرد و محتوای شهر از گذشته تا به ‌امروز بررسی شود.

 

 

 

وی افزود: باید ببینیم در طول تاریخ، کرج چه بهره‌ای از تکثر قومی- قبیله‌ای و سکونت گروه‌های خاص اجتماعی بُرده است؟ هم‌چنین فهرستی از مشاهیر و نام‌آوران کرج در ادوار مختلف تهیه کنیم و رخدادهای خاص تاریخی را بررسی کنیم. مجموعه‌ی این عوامل می‌تواند در تعیین روز فرهنگی کرج موثر واقع شود.

 

 

 

رسولی ضمنِ اعلام خبرِ برگزاری نشست‌های تخصصی با موضوعِ هویت کرج، گفت: به نظر من بخشی از هویت کرج می‌تواند شامل نمادهای جانوری و گیاهی باشد اما گفتنِ اینکه صرفا این نمادها، نشانگرِ هویت کرج است صحیح نیست. باید به نقطه‌ای برسیم که یک هویت واقعی برای کرج تعریف کنیم که سایر مولفه‌ها از آن تاثیر پذیرند. اگر این کار صورت گیرد، به یک نقطه‎ی شروع برای انجامِ کاری بزرگ در کرج خواهیم رسید.

 

 

نظر خود را بگذارید