سه شنبه : ۲ بهمن ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اقتصادی » تجهیزات کشاورزی البرز نوسازی می شود
تاریخ انتشار دوشنبه ۱۴ آبان ۹۷ - ۱۷:۱۰

تجهیزات کشاورزی البرز نوسازی می شود

 

رئیس اداره فناوری های مکانیزه کشاورزی جهاد کشاورزی استان البرز اعلام کرد که با اختصاص اعتبار ۱۰۷ میلیارد ریالی بخشی از تجهیزات کشاورزی و دامی این استان نوسازی می شود.

 

 

 

امیر بهادر ولیخانی افزود: این اعتبار در قالب تسهیلات کم بهره برای اجرای خرید تجهیزات و ماشین آلات جدید کشاورزی در اختیار بهره برداران قرار می گیرد.

 

وی بیان داشت: سال گذشته با پرداخت ۸۲ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره افزون برنوسازی بخشی از ماشین آلات کشاورزی زمینه اشتغال برای ۱۷۰ نفر روستایی در بخش فناوری های نوین وتوسعه کشت پنبه و خرید کمباین فراهم شد.

 

ولیخانی افزود: اکنون نیز ۱۰۷ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره آماده پرداخت به بهره برداران بخش کشاورزی است که این اعتبارات نیز به منظور توسعه کمی وکیفی مکانیزاسیون با رویکرد تقویت و پیشبرد طرح های کشاورزی حفاظتی، کشت نشایی، توسعه کشت گیاهان دارویی، فناوری های نوین در دام ، طیور و آبزیان وهمچنین مکانیزاسیون باغبانی به ویژه توسعه باغ ها در اراضی شیب دار به مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان ها ابلاغ شده است.

 

رئیس اداره فناوری های مکانیزه کشاورزی جهاد کشاورزی استان البرز گفت: بهره برداران می توانند با مراجعه به مدیریت های جهادکشاورزی شهرستان های محل فعالیت خود نسبت به تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات ذکر شده اقدام کنند.

 

استان البرز دارای حدود ۶۸ هزار هکتار اراضی زراعی وباغی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر خود را بگذارید