سه شنبه : ۲ بهمن ۱۳۹۷

خانه» اخبار» مدیریت شهری » صیانت از حقوق شهروندی با راه اندازی میز خدمت
تاریخ انتشار دوشنبه ۱۴ آبان ۹۷ - ۱۶:۴۴

صیانت از حقوق شهروندی با راه اندازی میز خدمت

 

مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرج گفت: رفع معضلات شهر بدون تعامل شهروندان امکان پذیر نیست.

 

حشمت اله عزیزی در حاشیه استقرار میز خدمت در مسجد المهدی(عج) سه راه گوهردشت کرج اظهار کرد: بدون شک استقرار میز خدمت در مناطق و سازمان‌های مختلف شهرداری تقش به سزایی در ارتقای کیفیت و کمیت خدمات رسانی به مردم دارد.

 

 

 

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرج، ادامه داد: باید از نیروهای میز خدمت حمایت‌های لازم صورت بگیرد تا آن ها انگیزه کافی برای خدمات رسانی به مراجعین را داشته باشند.

 

 

 

وی افزود: راه اندازی میزخدمت بخشی از اهداف صیانت از حقوق شهروندی و گامی در راستای شفافیت و پاسخگویی مسئولین محسوب می‌شود.

 

 

 

عزیزی با اشاره به دیگر کارکردهای میز خدمت توضیح داد: پاسخگویی، ارتقای رضایت ارباب رجوع و رفع درخواست های آنان از مهمترین کارکردهای میز خدمت است.

 

 

 

این مسئول ابراز کرد: بدیهی است اجرای دقیق طرح میز خدمت از سرگردانی ارباب رجوع جلوگیری و زمینه پیگیری مطالبات آن ها را فراهم می‌کند.

 

 

 

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بخشی از وظایف این اداره کل اشاره کرد و گفت: شهروندان با تعامل مستمر با این اداره کل نقش به سزایی در کاهش تخلفات شهری خواهند داشت.

 

 

 

گفتنی است در پایان این دیدار عزیزی به صورت خصوصی و جمعی به سوالات و مشکلات ساکنان پاسخ داده و رفع آن ها را دستور کار قرار داد.

 

 

 

 

 

عباس زارع با بیان اینکه معتقدم افزایش تعداد کمیسیونهای تخصصی شورای اسلامی شهر کرج به ارتقای مسئولیت پذیری، مشارکت جویی اعضاء و همچنین بهبود فرایند نظارتی و ارتباط گسترده تر با لایه های مختلف مردم کمک خواهد کرد، گفت: تاکید و مطالبه اصلی از کمیسیونهای محترم تخصیص زمان کافی برای ایده پردازی های نوآورانه و خلاقانه به منظور ارائه طرح های استخوان دار و کارشناسی شده است تا ضمانتی برای رفع مشکلات شهری در کوتاه مدت و میان مدت باشد.

 

 

 

زارع با تاکید بر اینکه کلانشهر کرج در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی از ضعف زیرساخت ها و سرانه ها رنج می برد و این مهم باید مد نظر کمیسیون های تخصصی قرار گیرد، عنوان کرد: ما باید مکانیزم های نظارتی خود را تقویت کنیم و از ظرفیت نظارتی شهروندان نیز بهره مند شویم و از آنها بخواهیم تا تخلفات، کاستی ها و مشکلات را ترجیحاً به صورت غیرحضوری در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم این موارد را نیز در تصمیم گیری بهینه دخیل سازیم.

 

 

 

وی در پایان با بیان اینکه معتقدم افزایش تعداد کمیسیونهای تخصصی شورای اسلامی شهر کرج به ارتقای مسئولیت پذیری، مشارکت جویی اعضاء و همچنین بهبود فرایند نظارتی و ارتباط گسترده تر با لایه های مختلف مردم کمک خواهد کرد، گفت: تاکید و مطالبه اصلی از کمیسیونهای محترم تخصیص زمان کافی برای ایده پردازی های نوآورانه و خلاقانه به منظور ارائه طرح های استخوان دار و کارشناسی شده است تا ضمانتی برای رفع مشکلات شهری در کوتاه مدت و میان مدت باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر خود را بگذارید