نشست اعضاء انجمن اسلامی معلمان استان البرز با حضور قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش با هدف تعامل بیشتر با تشکل ها، برگزار شد.

 

به گزارش روزنامه البرز فردا به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز، دیدار اعضای انجمن اسلامی معلمان استان البرز با قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش روز شنبه ۱۲ آبان ماه در دفتر مدیر کل برگزار شد.

 

در این جلسه اتابکی، رئیس انجمن اسلامی معلمان استان و مشاور استاندار البرز در امور فرهنگی از فعالیت های انجمن اسلامی معلمان و چگونگی شکل گیری آن سخن گفت و اظهار داشت: انجمن اسلامی معلمان یکی از ریشه دار ترین تشکل های کشور بوده که قبل از انقلاب اسلامی فعالیت های گسترده سیاسی و فرهنگی در راستای شکل گیری انقلاب انجام داده و بعد از انقلاب اسلامی فعالیت خود را با نام انجمن اسلامی معلمان آغاز و از شهیدان رجایی، باهنر و مرحوم کتیرایی که از پایه گذاران انجمن بوده اند به نیکی یاد کرد.

 

وی با اشاره به اصل ۲۸ قانون اساسی که توجه به مشارکت مردمی و احزاب را بیان می نماید از رویکرد انجمن اسلامی معلمان سخن گفت و افزود: انجمن اسلامی معلمان با رویکردی اصلاح طلبانه به عنوان حامیان منتقد در حوزه فرهنگی و سیاسی کشور همواره در کنار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است.

 

اتابکی از ظرفیت های انجمن اسلامی معلمان به عنوان حامیان اصلی دکتر حسن روحانی و تعاملات فرهنگی انجمن گفت و اضافه کرد: بر اساس نگرش حزبی همیشه از رفتار مثبت مسئولین دفاع و از عملکرد ضعیف آنها انتقاد کرده ایم و تمامی ظرفیت های انسانی و فکری خود را در حوزه فرهنگی کشور و در راس آنها با آموزش و پرورش داشته ایم.

 

رئیس انجمن اسلامی معلمان استان البرز دستور اصلی کار انجمن را آسیب شناسی در حوزه آموزش و پرورش دانست و گفت: کیفیت بخشی به برنامه ها در آموزش و پرورش، توجه به مدارس مشارکتی و غیر دولتی، انتصاب مدیران شایسته در جهت بهبود روند آموزشی و تربیتی و اختصاص بودجه مدارس دولتی به ویژه مدارس کم برخوردار را خواستار شد. و از انتصاب سالار قاسمی به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز ابراز خرسندی کرد و اضافه کرد در تمامی مشکلات با درایت و شایستگی ایشان که خود از اصلاح طلبان اعتدال گرای کشور هستند مرتفع خواهد شد.

 

در ادامه این جلسه، قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش از کارگروهی و حزبی در کشور و استان و اثر بخشی آن در جهت بهبود امور، سخن گفت و در خصوص انجمن اسلامی و تشکل های دیگر اظهار داشت: امروز در کشور، انجمن ها و تشکلها می بایست مطالبه گر باشند و در این زمینه مطالعه و تحقیق اعضا می تواند نقد عالمانه و خردمندانه را به همراه داشته باشد.

 

وی از صیانت اعتدال گری و اصلاح طلبی سخن گفت و تاکید کرد: اعتدال نشانه صبر و تفکر است و اصلاح طلبی را برای بهبود امور تعلیم و تربیت در جامعه لازم دانست و معلمان و مدیران را امین ترین افراد در اصلاح گری و اعتدال و آنها را بهترین افراد در جهت ایفای نقش تربیتی فرزندان این مرز و بوم خواند و بار دیگر به عدم سیاسی کاری در آموزش و پرورش تاکید کرد.

 

وی از نگرش به جایگاه آموزش و پرورش در دستگاههای اجرایی کشور انتقاد و اضافه کرد : نگرش دفاع از آموزش و پرورش، همیشه از اولویت های کاری ام بوده و جایگاه آموزش و پرورش را از زیر ساخت های فرهنگ جامعه و نظام تعلیم و تربیت کشور خواند و خواستار بهبود این جایگاه و دفاع انجمن ها و تشکلها و کلیه ی دستگاهها اجرایی کشور از آموزش و پرورش شد.

 

وی خواستار افزایش ظرفیت های سیاسی انجمن اسلامی معلمان و تعاملات برون سازمانی بیشتر با سایر ادارات و ارتقای جایگاه آموزش و پرورش توسط انجمن اسلامی معلمان شد و از برنامه های اولویت دار خود گفت و افزود: اقتصاد آموزش و پرورش، ابتدایی، پرورشی و دانشگاه فرهنگیان از مطالبات ما برای احیاء زیرساخت های آموزش و پرورش است که قطعا تمامی ظرفیت خود را به کار می گیریم و از تمامی ظرفیتها در جهت ارتقاء این امر مهم استفاده خواهیم کرد.

 

وی در پایان، تشکل های برخاسته از بدنه آموزش و پرورش را مشاورینی امین در جهت پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت دانست و تاکید کرد مهمترین رسالت تشکل های صنفی همانند انجمن اسلامی معلمان ارائه ایده ها و پیشنهادهای سازنده برای بهبود و کیفیت بخشی به امر آموزش و پرورش است نه اینکه صرفا مختص به امور انتصابات باشد.