با دستور وزیر ورزش و جوانان پیست بین المللی دیزین بازسازی می شود تا علاقه مندان به این رشته ورزشی در فصل زمستان با بهترین امکانات به ورزش اسکی بپردازند.

به گزارش البرز فردا، وزیر ورزش و جوانان هفته گذشته با حضور در پیست بین المللی دیزین البرز ضمن بررسی وضعیت این پیست ، دستور لازم برای رفع نواقص فنی آن را صادر کرد.

مسعود سلطانی فر دراین بازدید دستور داد تا اسرع وقت نسبت به استاندارد سازی تجهیزات ، برطرف کردن مشکلات پیست و اصلاح و نوسازی آن اقدام شود که می تواند خبر خوشی برای اهالی این رشته ورزشی باشد.

اشکالات دیزین برطرف می شود

در همین ارتباط امیر غفرانی مدیر کل ورزش و جوانان استان البرزمی گوید:پیست دیزین یک پیست بین المللی است که در اختیار شرکت توسعه و نگهداری أماکن ورزشی قرار گرفته و با توجه به اشکالاتی که در چند خط وجود دارد باید به موقع آماده و به فدراسیون اسکی تحویل داده شود تا در فصل سرما بتواند برنامه های خود را به مرحله عمل برساند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان البرزمی گوید: شرایط کار کردن در این پیست با توجه به شرایط. اقلیمی که یک ساعت می توان کار کرد و ساعت دیگر نمی توان ، باید ویژه مورد توجه قرار گیرد به همین دلیل زمان اهمیت زیادی دارد و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی هم در حال تلاش است تا اشکالات را سریعتر برطرف کند.

غفرانی در ارتباط با بازدید وزیر ورزش از این پیست می گوید: این بازدید به روند برطرف شدن اشکالات و به موقع رسیدن پیست اسکی به فصل مسابقات کمک می کند .

غفرانی می افزاید: با شروع فصل سرما و ریزش برف، هر ساله شاهد برگزاری مسابقات ملی و بین المللی به میزبانی این پیست هستیم که نشان از ظرفیت های بالای پیست بین المللی دیزین دارد و اداره کل ورزش و جوانان استان البرز هم با آمادگی کامل در فرایند برطرف شدن اشکالات این پیست همراهی لازم را انجام خواهد داد.

برای بازسازی دیزین اقدامات خوبی انجام شده است

در ادامه رئیس هیئت اسکی استان البرز می گوید:جاذبه های طبیعی پیست دیزین سبب شد علاوه بر اسکی بازان خانواده های زیادی هم در روزهای مختلف هفته به این مکان مراجعه کنند و به نوعی این مجموعه توانسته دوره زمانی پررونقی را پشت سر بگذارد.

علی عمران سولقانی می افزاید: پست دیزین را می توان بهترین پیست اسکی در کشور دانست و امکانات خوبی در این پیست برای علاقه مندان به این رشته ورزشی مهیا است هر چند معتقدم باید امکانات این پیست را حرفه ای تر کرد تا شاهد برگزاری و میزبانی های جهانی در استان البرز باشیم.

وی در ادامه می گوید: ما می دانیم که پیست دیزین با مشکلات متعددی رو به رو است که با همکاری مدیر پیست و اداره کل ورزش و جوانان استان البرز تمامی مشکلات حل خواهد شد. از یکماه پیش بازسازی و استاندارد سازی سه خط اساسی این پیست آغاز شده و خوشبختانه پیشرفت خیلی خوبه داشته و حتی دکتر سلطانی فر هم از روند پیشرفت ابراز رضایت کرد.

رییس هیئت اسکی البرزادامه داد: البته همچنان کارهای دیگری باقی مانده است که امیدوارم به همین سرعت روند اصلاحات ادامه خواهد داشت تا برای فصل اسکی با آرامش خاطر و بدون دغدغه این پیست در اختیار علاقمندان باشد .

سولقانی تصریح کرد:فدراسیون اسکی برنامه های متعددی را برای فصل سرما پیش بینی کرده است که این پیست میزبان رویدادهای مختلف باشد از طرفی اعزام های مهمی هم پیش رو داریم از جمله مسابقات قهرمانی جهان که ایران در بخش آلپاین و صحرا نوردی شرکت خواهد کرد.

وی در ارتباط با هزینه بالای ورودی به پیست گفت: : قیمت را ما نمی گذاریم، چهار ارگان مختلف طی جلسه ای که دارند موارد مختلف را کارشناسی می کنند و هر ساله با توجه به نرخ تورم قیمت بلیت پیست ها افزایش ۱۰ تا ۱۵درصدی خواهد داشت. با مذاکراتی که داشتیم این قول را می دهیم تا فیمت بلیت ورودی را کم کنیم تا همه علاقه مندان به این رشته ورزشی بتوانند از امکانات دیزین استفاده کند.

هومن ناظمی