جمعه : ۳ اسفند ۱۳۹۷

خانه» اخبار» ورزشی » رئیس هیئت پهلوانی استان البرز خبر داد راه‌یابی نونهالان و نوجوانان البرزی به مسابقات کشوری ورزش باستانی
تاریخ انتشار یکشنبه ۳ تیر ۹۷ - ۲۰:۱۱

رئیس هیئت پهلوانی استان البرز خبر داد راه‌یابی نونهالان و نوجوانان البرزی به مسابقات کشوری ورزش باستانی

 

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای استان البرز گفت: نونهالان و نوجوانان استان البرز موفق شدند جواز حضور در رقابت‌های کشوری ورزش باستانی و پهلوانی که در اواخر تیرماه برگزار می‌شود را کسب کنند.

 

به گزارش البرز فردا، میثم موحدی مهر از کسب جواز حضور در رقابت‌های کشوری ورزش باستانی و پهلوانی توسط نونهالان و نوجوانان البرزی خبر داد و گفت: این مسابقات برای اولین بار در رده سنی نونهالان و نوجوانان برگزار می‌شود.

 

وی در خصوص استقبال ورزشکاران نونهال و نوجوان سطح کشور از این مسابقات، اظهار داشت: ۶۰ نفر از نونهالان و نوجوانان کشور در رشته میان‌داری شرکت خواهند کرد.

 

رئیس هیئت پهلوانی استان البرز افزود: هنرهای فردی در ورزش باستانی و پهلوانی شامل ۶ رشته از قبیل سنگ، میل بازی و چند حرکت دیگر است و میانداری نیز شامل ٢ رشته است که همگی این شاخه ها به پرورش توأمان روح و جسم می پردازد.

 

موحدی مهر خاطرنشان کرد: ٨ تیرماه به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی، در سالن ۲ هزار و ۵۰۰ نفره انقلاب کرج مراسمی با حضور مسئولین استانی و کشوری، برنامه‌های متنوعی برگزار خواهد شد و عموم مردم و علاقمندان میتوانند در این برنامه ها شرکت کنند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسابقات کشوری نونهالان اواخر تیرماه به میزبانی اراک و مسابقات نوجوانان اواخر مردادماه به میزبانی همدان برگزار می‌شود.

نظر خود را بگذارید